Wpis z mikrobloga

#programowanie #pytanie #pytaniedoeksperta #pytaniedoekspertow #javascript

Jaką książkę do nauki programowania w javascript byście polecili? Chodzi mi o coś, od podstaw, może dla lekko zaawansowanych (bardzo lekko). Co nieco już wiem, przerobiłem kurs na codecademy.com. Tam uczyli nawet trochę obiektowości ale nic w kontekście html. Musiałem potem szukać w innych źródłach, że istnieje coś takiego jak getElementById(). Liznąłem też trochę jquery. Przerobiłem to co oferuje http://www.w3schools.com
  • 22
@ZbigniewO:

to teraz o tym zapomnij, bo w3schools to nie jest dobre źródło wiedzy :D


a jeśli chodzi o to co czytać no to jak podstawy przerobiłeś to reszta wyjdzie w praniu, trzeba kodzić kodzić i jeszcze raz kodzić, książki i kursy nauczą tylko podstaw - ale dziesiątek godzin kodzenia nie przeskoczysz
@ciepol:

W3Schools still has issues but they have at least worked on the primary concern developers had. For many beginners, W3Schools has structured tutorials and playgrounds that offer a decent learning experience. However, it would be a mistake to continue your education without learning from more reputable sources, so when you're ready to level up, move on.


Beka z #januszyprogramowania takich jak ty.
@ihwar: @ciepol: w3schools pozwala w przystępny sposób nauczyć się podstaw praktycznie całego webdevu. Chyba żadna inna strona nie oferuje tak przystępnego przedstawienia tej wiedzy, nawet jeśli są tam niedopowiedzenia lub nawet złe praktyki z punktu widzenia 2014 roku. Nazywanie tego "najgorszą opcją" do nauki to jest wyraźna oznaka tego, że jest się #januszemprogramowania, z gatunku tych, którzy uważają, że dokumentacja boosta jest w porządku, bo przecież jest tam wszystko,
@Xanatos: no dobra, może najgorsza opcja jest przesadą, ale że jest mnóstwo dużo lepszych źródeł to chyba ciężko się nie zgodzić, co? wyzywanie od jakichś januszy i bek pokazuje, że niektórzy nie powinni brać się w ogóle za dyskusję...
@Xanatos:

ale to nie chodzi o jakość wyjaśnienia tam, tylko jakość przedstawianej wiedzy - i tu przyznam Ci rację, kumam że poprawiło się to od 2009 roku, mea culpa, nie zaglądałem tam dawno bo nie potrzebowałem, na swoje usprawiedliwienie mam tylko tyle że w tamtym czasie proponowane rozwiązania były niezgodne z standardami a ludzie u mnie na studiach kopiowali te rozwiązania - a to nie jest pozytywne.

Była kiedyś akcja oduczania
@ciepol: Wyzywanie od januszy? Chyba trochę za poważnie traktujesz wykop. Ja tylko nazywam rzeczy po imieniu, bo idealnie wpasowujesz się w pewien stereotyp. A teraz wracając do dyskusji - wymień mi te "dużo lepsze źródła", których jest "mnóstwo". I pamiętaj, że szukasz źródeł dla totalnych amatorów w webdevie, a nie jakichś dokumentacji czy "biblii programistycznych".

@ihwar: Nawet gdyby w tym 2009 roku jakość przekazywanej wiedzy była tam gorsza niż jakość
@Xanatos: prosty kurs w stylu codeadcademy lub podobnego a potem już przejście choćby na mdn.

nie wiem w czym niby taki rewelacyjny jest w3 pod kątem początkujących.

im prędzej ktoś przejdzie na "poważne" źródła tym lepiej dla niego.
W ogole najlatwiej sie uczy jak wiesz co chcesz zrobic - a potem googlasz

"how to insert element in javascript" i wyskakuje ci pytanie zadane przez kogos na stackoverflow i czytasz - i uczysz sie - i wprowadzasz to - i nie dziala - i znow wracasz na stackoverflow - i za miesiac jestes #!$%@? bogiem przegladarki, bo rozwiazywales prawdziwe problemy a nie przyklady z podrecznika

a potem czytasz - co ci