Wpis z mikrobloga

dzisiaj na #informatyka w #licbaza byla taka lekcja wolna, znac9zy sie dwie lekcje pod rzad, bo tam nauczyciel nasz robil cos w drugiej sali, i kazal nam byc cicho, no to my robimy serwer lan #cs16 i gramy xD zwykle gralo 5-6 osob, a teraz wszyscy, 16 osob, #!$%@? ffa na lanie xDD ale dobra, gramy, i sie #!$%@? zaczely sypac, to wszedl, i krzyknal

CISZA


no i cisza nastala, za chwile zadzwonil dzwonek xD

druga godzina infy byla po kolejnej lekcji, informatyka - historia - informatyka, wszyscy wpadli jak zwierzeta zeby zajac sobie lepsze miejsca do grania, on juz wiedzial co sie swieci xD gramy, a po 10 min on wylaczyl prad w calej sali informatycznej xD

#!$%@?. co tu robic xD 20 znudzonych mat fizow siedzi, i jedni robia zadania z matematyki, inni gadaja przez telefon, a inni kminia co zrobic. kolega zaczal przekladac klawisze na klawiaturze (pic rel) jak jakis gimbus xD my dalej tak siedzimy, on na tablicy cos pisze, wiec ja, jako jedyny odwazny, postanowilem zbuntowac sie, i wlaczylem prad w pracowni xDD nic nie uslyszal, znowu odpalilismy csa, ale tak na polowie pracowni, aby za nim nie klikac xD byla cisza jak nigdy, jakby nikogo nie bylo w pracowni, nawet kliki byly ledwo slyszalne xD wkoncu obrocil sie, patrzy, a tu polowa sali gra w csa xD

kto wam wlaczyl prad?


nikt xD


anon, to ty?


nie


chcesz kolejna jedynke z pytania?


ale to nie ja


dobra [idzie pod wylacznik]


i po 20 minutach #!$%@? wylaczyl znowu prad, i gdy wracal do tablicy powiedzial:

wiecie co? wlaczyliscie sobie sami prad, macie u mnie +1 punkt za to ze byliscie tak cicho jak nigdy


skislem wtedy, i rownoczesnie poczulem sie dumny z siebie xD

TL;DR


#coolstory #matfiz
źródło: comment_GplYC1UO68XWtO1OoIGQNejSC6SgzDRI.jpg
  • 28
@blowfish:

- technika teleinformatyka, będąc na studiach mam miliard razy większą wiedzę jeśli chodzi o sieci, obróbkę i przetwarzanie sygnału i powiązane, niż koledzy po matinfach. Z matematyki też mieliśmy (bo jest nas kilku kolegów z technikum z klasy na roku) wiedzę większą niż ci po matinfie (a to cała reszta) + wiedzę nt. matematyki dyskretnej, logiki (która jednak kulała u tych z licbazy).

- z technikum wynieśliśmy dobrą znajomość chociażby
@pstryczek: czego z c++ nauczyles sie w technikum? mieliscie chociazby stla? watpie, bo technikum to takie wszystko i nic, nie widze jakiegos blyszczenia moich znajomych z technikum, oni maja #!$%@? wszystkiego, php, html, bazy danych, sieci, #!$%@? wie co, a i tak nic nie wiedza, wiem wiecej po takim gownianym matfizie, bo 80% to to czego sam sie nauczylem, gdybym szedl programem i uczyl sie tego czego ucza w szkole bylbym
@blowfish: wiem, że mieliśmy kontenery akurat, ale 4 lata temu skończyłem technikum i nie pamiętam co dokładnie mieliśmy na lekcjach. Podsumuję to tak, że potem na studiach niewiele musiałem nadrabiać żeby zaliczyć programowanie strukturalne + potem obiektowe na 5. PHP nie miałem w technikum, html i css był.

Za to miałem dużo przedmiotów dotyczących sieci + pracownie teleinformatyczną prowadził jakiś kierownik regionalny - czy jaki on tam miał tytuł - CISCO,
@blowfish: pewnie sporo zależy od poziomu konkretnej szkoły, w moim technikum nauczyciele (swoją drogą, po prywatnych radomskich uczelniach, albo stare matematyczki :) uczą generalnie teorii. W takim przypadku, jeśli szkoła nie wyjdzie poza program to gówno się potem potrafi.
@blowfish: 3lic, też matfiz. Kumpel zna na pamięć keya do dsj 2.1. Kiedyś gramy sobie na informatyce i dla jaj jako jednego z graczy wpisalismy nauczyciela. Gość wyczuł moment bo kiedy była kolej skoczka o jego nazwisku to akurat stanął przy kompie na którym graliśmy i się nam zaczął przyglądać... Słyszał też co mówiliśmy.

-Co ty, #!$%@?, nie ma czasu, skacz /nazwisko nauczyciela/ ... O, dzień dobry, gra pan?