Wpis z mikrobloga

@tomzaw83: nie mam jeszcze dzieci, ale sam wiem jak u mnie na mojej komunii było i jak było z moimi braćmi. Nie mówię że nie było prezentów, ale to były skromne podarunki, często związane z komunią, a nie przewracające w dupie złote zegarki, laptopy z diamentowymi klawiszami i nie wiadomo co (#wyolbrzymienie)
  • Odpowiedz
@atrapa: ludzie różnie reagują i często idą z tłumem, ale to nie znaczy, że nie ma ludzi którzy potrafią inaczej zrobić. Taka "wiara" prędzej czy później zostanie zweryfikowana i albo osoba tak wychowana rzuci wszystko w p---u albo sama będzie się szkolić z własnej i nieprzymuszonej woli.
  • Odpowiedz
@atrapa: Prawda. Mam zamiar zrobić tak kiedyś ze swoimi dziećmi, jeżeli takowe będę posiadać. A Twoją decyzję uważam za słuszną i cieszę się, że są tacy jak Ty. Ja bym połowę ludzi (chrzczę, bo co babcia powie, ślub w kościele, bo taka tradycja itp.) z kościoła wywaliła.
  • Odpowiedz
@atrapa: ale prezenty to jest tylko kwestia rodziców, nie ma parcia od strony Kościoła. Nawet w kościele księża przypominają, żeby jak już są prezenty, to nie przesadzać, bo przysłonią to co najważniejsze.
  • Odpowiedz
@atrapa: tylko mówię z doświadczenia, bo bywam w co najmniej 3 parafiach w okolicach Komunii i wiem co księża mówią. A że zrobiła się taka durna moda to co ja sam mogę zdziałać? Jedynie pisać na Mirko ( ͡° ͜ʖ ͡°). Kwestia wychowania i zdrowego rozsądku :)
  • Odpowiedz
jako ośmiolatek pojmowałeś ideę boga, zdawałeś sobie sprawę jakie obietnice składałeś podczas 1. komunii? Zdawałeś sobie sprawę z konsekwencji słów, które wtedy wypowiedziałeś? Byłeś tak prawdziwie, ale to całkowicie prawdziwie świadomy tego o czym mówi do Ciebie ksiądz?


@flager: tak
  • Odpowiedz
@bartdziur: @flager: przepraszam że się wtrącam, ale skąd wiecie, że tym swoim 8-9 letnim rozumiem nie pojmował tego prawdziwie i całkowicie świadomie jak na 8-9 latka? To 8-9 latek nie może czegoś rozumieć?
  • Odpowiedz
@atrapa: wychowanie w wierze wcale nie jest takie proste jak się wydaje, szczerze to jest w ciul trudne i wymaga dobrych więzi rodzinnych i przykładu, jako dziecko nie ogarnia się co się dzieje w kościele, ale patrząc na zachowania rodziców można wiele się nauczyć (dobrego i złego). Później resztę musi kształtować "delikwent" już osobiście
  • Odpowiedz
@flager: czasem się mówi, że im młodsze dziecko tym bliżej Boga, bo jeszcze nie zdążyło świata poznać. Także może swoim 8 letnim rozumem pojmować Boga na 8 letni sposób
  • Odpowiedz