Wpis z mikrobloga

@tepiciel_absurdow: jako ośmiolatek pojmowałeś ideę boga, zdawałeś sobie sprawę jakie obietnice składałeś podczas 1. komunii? Zdawałeś sobie sprawę z konsekwencji słów, które wtedy wypowiedziałeś? Byłeś tak prawdziwie, ale to całkowicie prawdziwie świadomy tego o czym mówi do Ciebie ksiądz? Bo ja naokoło sobie widzę, że ludzie za bardzo nie dotrzymują składanych w tamtym czasie obietnic.
  • Odpowiedz
@flager: Zacznijmy od tego, że nie trzeba pojmować idei Boga, czy zdawać sobie konsekwencji z wypowiadanych słów, żeby prezenty odstawić na dalszy plan.

Ale tak, zdawałem, na swój, ośmioletni rozum.

@tomzaw83: A skąd niby taki wniosek? Wszystko jest dla ludzi. Myślisz, że jedynym sposobem na, nazwijmy to, właściwe ukierunkowanie ośmiolatka, jest pozostawienie mu tylko cereminiału?
  • Odpowiedz
@tepiciel_absurdow: podpowiem Ci, prezenty kupiłeś/będziesz kupował, bo każdy zdrowy 8 latek, ma w dupie gościa w sukience i andruta, i czeka na rower, laptopa, czy co tam się teraz daje. Dlatego komunia jest śmieszna :) kościół myśli że ma nowych wiernych, rodzice myślą że mają zajebiscie wychowane dzieci, a dziecie są w-------e bo dostały za słabego laptopa :) #bekazkatoli
  • Odpowiedz
@atrapa: Mnie jakoś kościół prezentami nie wabił. Pierwsza komunia wyglądająca jak wesele jest tylko w Polsce. W pozostałych krajach jest zupełnie normalnie i dzieci też do niej przystępują.
  • Odpowiedz
@Nemrod: a jak dzieciaki podchodzą do Świąt Bożego Narodzenia, myślą i rozważają o narodzeniu boga, czy jednak bardziej o prezentach?

@tepiciel_absurdow

Ale tak, zdawałem, na swój, ośmioletni rozum.


Czyli nadal dosyć naiwnie pojmowałeś koncepcje boga.
  • Odpowiedz
@tomzaw83: nie każdy zdrowy 8 latek ma nasrane we łbie na punkcie prezentów, niektórzy ogarniają, że prezenty się z d--y nie biorą i nie wszędzie są "zamerykanizowane" święta, że na każdym kroku prezenty i aż się w dupach przewraca. Wybacz, ale nie jesteś przedstawicielem wszystkich 8-10 latków świata, żeby się w ich imieniu opowiadać. Sporo zależy od wychowania, jeżeli masz wszystko na co tylko palcem kiwniesz to będzie płacz, że
  • Odpowiedz