Wpis z mikrobloga

@Bouncer: Niestety taka prawda. Ja miałem kilka podejść do linuxa i ogólnie uważam, że Windows jest dużo wygodniejszy, chyba że ktoś od zawsze używa Linuxa i jest przyzwyczajony lub pracuje w nim.
  • Odpowiedz
@qubeq: Ciężko się nie zgodzić, mi do tego przypadł do gustu interfejs kafelkowy, przyjemnie dla oka się to prezentuje i jest całkiem wygodne w używaniu. Na ten moment jedynie brakuje mi natywnych pulpitów wirtualnych ( chyba że są a o nich nie wiem ) ale to jest jedyna wada, której się pozbędę jakąś appką.
  • Odpowiedz
Ja miałem kilka podejść do linuxa


@qubeq: Miałem to samo, było to dawno temu, kiedy ze sterownikami nie było tak dobrze jak teraz. Ale już wtedy na starym kompie miałem Knoppixa bo działał lepiej niż windows. Potem się poprawiło i nie potrafił bym już wrócić do windowsa ze względu na to, że tam wszystko działa inaczej. Nawet żeby dostać najprostszą funkcję trzeba instalować jakieś dodatkowe, zewnętrzne aplikacje. Pass, postoję.
  • Odpowiedz
@qubeq: korzystając z linuksa nauczyłem się uruchamiać programy po nazwie binarki z terminala i powiem wam, że dużo łatwiej i szybciej jest mi wklepać "skype", "steam", "pidgin", aniżeli szukać tego w gąszczu pierdyliarda ikonek. Plus wirtualne pulpity, na których mam porozkładane okna aplikacji - jakbyście chcieli spróbować to polecam Windowsowy odpowiednik "Dexpot", który nie ustępuje pierwowzorowi, a nawet wydaje mi się, że jest bardziej rozbudowany. I takim sposobem jest szansa,
  • Odpowiedz
@anonim1133: Właśnie to o czym piszesz moim zdaniem jest symbolem linuxa ( zależy jeszcze od dystrybucji ) - Mój ostatni przykład: Chcę sformatować pendriva, nie da się bo moja dystrybucja nie ma natywnie wgranej takiej funkcji ->muszę szukać appek które się tym zajmą.
  • Odpowiedz
@Bouncer: To już do Ciebie zależy jakiego distro używasz.

Ale przynajmniej wiesz, że jak chcesz to taką aplikację znajdziesz szybciej i zainstalujesz szybciej niż na windowsie. Będzie ona darmowa i dokładnie taka jaka chcesz, żeby była - bo zawsze jest wybór.
  • Odpowiedz
Jeśli chodzi o zwykłe użytkowanie to macie racje windows jest lepszy bo wszystko jest do niego dostosowane przez co w ogólnym rozrachunku jest mniej problematyczny.


@xda_: To ludzie się dostosowali do Windowsa.
  • Odpowiedz