Wpis z mikrobloga

wydaje mi się, że gas jest dobry, jak każde inne paliwo


@macgar: bo w sumie jest (wyjąwszy chyba tylko konieczność posiadania drugiego paliwa w samochodzie, co IMO jest sporą wadą)

Kiedyś sporo osób, było przeciwne dieslowi, dziś co drugi jeździ tdi.


@macgar: tu dużo dał postęp techniczny, chociaż mam wrażenie, że wielu ludzi wybrało teraz TDI "bo tak" zupełnie nie patrząc na +/- tego rozwiązania i katują te
  • Odpowiedz
@macgar: Ludzie zaczynają się powoli pozbywać diesli. Przekalkulowali, że LPG w każdym wypadku wychodzi taniej, a jeszcze doliczając części do Diesla, które są nie raz 2x droższe od tych do benzyny oszczędności dodatkowo rosną. To, co zaoszczędzisz na spalaniu ON w porównaniu do benzyny, wydasz z nawiązką na części eksploatacyjne. Na dzień dzisiejszy Diesla bym za cholerę nie kupił, chyba, że ropa spadła by do poziomu 3zł\L przy obecnej cenie
  • Odpowiedz
  • 1
@Zielony34: jak diesel to tylko ten starszego typu, bez tych wszystkich psujących się i drogich bajerów. Dziś instalacje gazowe są na takim poziomie, że nie ma różnicy w mocy
  • Odpowiedz
Chodzi ziomeczki oto, że koleś kupuje auto, które żre 3 razy więcej niż normalne auto i myśli sobie, że jak #!$%@? gaz do takiego czegoś to wielce będzie oszczędniej jeździł i wcale mu nie pójdzie to po kieszeni.


- mówienie "jeżdżę na LPG w Hummerze bo umiem liczyć" to jak mówienie "jestem heroinistą, ale biorę małe dawki bo dbam o zdrowie"


@garindaan: @Jack_Donaghy: Nie mogę z
  • Odpowiedz
@Naczelny_Urzednik_RP: Nie mam bólu dupy. Hammera nigdy mieć nie będę, bo nigdy nie będę go chciał. Jest dla mnie #!$%@?, mało funkcjonalny, do tego żre jak głupi. Na Polskie warunki życiowe to jest mocno uderza w portfel. Tutaj mamy szaraczka Kowalskiego z rodzinką i takim autem.

Jakby wysiadł koleś, który był w terenie, albo robi gdzieś wyjazd na zadupie, w jungle, koniec świata byłoby dla mnie zrozumiałe, że ma takie
  • Odpowiedz
@macgar: Nie mówimy o tym które paliwo lepsze, ja akurat nie wchodzę na temat LPG vs. Pb vs. ON.

Temat się raczej tyczy myślenia niektórych januszy i robienie z siebie nowobogackich.
  • Odpowiedz
@macgar: Też jestem za takimi Dieslami. Tylko Mercedesowskie 2.0D 75KM, Volkswagenowskie 1.9 SDI 68KM, lub 1.9D 60KM Fiata\Forda. Silniki, typowe muły robocze bijące miliony kilometrów i spalające wszystko, oprócz wody. Jedyne bardziej nowoczesne silniki jakim bym zaufał, to chyba 2.0 HDI 140KM i Fiatowskie JTD bo zbierają opinie lepsze od Niemieckich przedstawicieli.
  • Odpowiedz
Pojmijcie to.


@garindaan: Przecież to Ty masz problem z pojęciem, bo Twoje myślenie jest absurdalne. Gdzie

#!$%@?ł gaz i się oszukuje, że jeździ
  • Odpowiedz
@Naczelny_Urzednik_RP: nie, ale umówmy się - bierzesz 1 mln PLN i idziesz do Ferrari. Płacisz im za doskonale wyważone, zbadane, przetestowane na torach auto, gdzie wszystko ma swój sens, gdzie głowica silnika to dzieło sztuki, a jego dźwięk, charakterystyka i osiągi to efekt pracy setek inżynierów...

... i płacisz Januszowi z Gazex s.c. żeby w tym wiercił i gmerał, zmieniał rozkład masy, dźwięk silnika, jego charakterystykę etc. bo "będzie mniej
  • Odpowiedz
@garindaan: Hummer to wielki SUV, który nie ma za bardzo aspiracji sportowych także LPG jak najbardziej wskazane ... po co płacić w #!$%@? kasy skoro nie widać różnicy :) Ferrari na gaz to już wioska ;p Umówmy się, że takich ikon się nie rusza.
  • Odpowiedz