Wpis z mikrobloga

Praca w #budowlanka powoli dobiega końca. Janusz jest zadowolony z efektów co w konsekwencji zrobiło z niego #szczodryjanusz = premia za szybkość i prawilność w budowie ;)

Siadam za fuchę na której przez 30h na kompie zarobię tyle co przez 300 roboczogodzin na budowie od 6-18 czy leje czy nie leje ( #niesprawiedliwosc #zycie #wygryw ale bez kompa #przegryw)

Mam 20 lat. Zaraz idę na 2 rok studiów. Chciałem napisać kilka rad jak być finansowym wygrywem w miarę swoich możliwośći.

1. Pracuj - a zarobione pieniądze inwestuj, dorwij byle jaką pracę

2. Miej hobby - fotografia, gitara, matematyka, video - na tym zawsze zarobisz piniondz

3. Nie kupuj najtańszych rzeczy! Mój ojciec mawiał, co tanie to drogie. Weźmy pod uwagę zakup np masyznki do włosów, 50zł kosztuje szajs, 200zł kosztuje Braun ale jeśli wypośrodkujemy to mamy za 100 porządnego Babylissa.

4. Nie oszczędzaj na jedzeniu - jak mawia mama pielęgniarka - co zaoszczędzisz na jedzeniu wydasz za 10 lat na lekarzy. Sama prawda. Warto zainteresować się #dietetyka #dieta by mieć fajne, zdrowe diety ( #wegetarianizm całkiem spoko). Nie mówię o kupowaniu chleba za 10zł/bohenek ale też żeby nie brać czarnego szitu z tesco za 4zł, gdzie w piekarni możemy dostać za 6zł całkiem dobry prawdziwy (bez barwników czarny chleb)

5. Taniej kupuj, drożej sprzedawaj. Jakieś telefony, antyki

6. Jak wyżej. Najważniejsza jest informacja. Pamiętam jak w wieku 17 lat zainwestowałem 500zł w antyki i sprzedałem za 1200 (700zł na plusie). Warto zagłębić się pewne tematy i ryzykować.

7. Dawaj korepetycje z matmy, instrumentów itp

8. "Inwestuj w znajomych" - nie bój się poznawać nowych ludzi, "znajomy ma znajomego" - często dzięki temu łapię $$, bo ktoś cośtam potrzebuje.

9. Wierzcie lub nie, ale #karma działa. Pomagajcie biednym, biedniejszym, prawdziwie potrzebującym. Zawsze jak dałem 20zł jakiejś staruszcze to "z nieba" spadło kilka stów

Za 5 lat pierwszy milion. Póki co spadam do #pracbaza nr 2.


#przedsiebiorczosc #januszebiznesu (tak, jestem nim) #jakzyc #