Wpis z mikrobloga

Mirki z #gamedev mam pytanie. Po ile macie lat?

Otóż ja jestem pracującym programistą #webdev , 7 lat już w zawodzie, cały czas się rozwijam itd. Ale wszystko w ramach mojej dziedziny. Zrobiłem parę prostych gierek na canvasie, no ale nic poważnego.

Jestem ciekaw po prostu czy uczycie się tego w wolnym czasie poza pracą, czy nadal jesteście w szkole/na studiach (na utrzymaniu rodziców).

Jestem ciekaw czy jest szansa dla mnie, już w miarę ustawionego webdeva, na wejście w temat gamedevu xD

Tak naprawdę jest to pytanie do wszystkich programistów: co sądzicie o przebranżowieniu w obrębie programowania.

#pytanie #programowanie
  • 19
  • Odpowiedz
@elbanan: Akurat gimbaza/liceum/studia to najlepszy czas na rozwój we własnym zakresie, bo jesteś na utrzymaniu rodziców. Później praca, rodzina inne zobowiązania. Już nie ma tak różowo.
  • Odpowiedz
@elbanan: lvl 20.5, w gamedevie zawodowo od ~1.5 roku, w programowaniu ~2.5

Równolegle studia dzienne i coś pomiędzy 2/5 a 1/2 etatu, w wakacje 5/5 (albo ciut więcej...).

Wg mnie próg wejścia do mobilnych jest dość niski. Posiedzisz w tym parę lat (może i rok, jak się postarasz) robiąc równolegle własne projekty i możesz iść jako junior na coś poważniejszego.
  • Odpowiedz
@elbanan: 24 wiosny here, więcej niż 8 lat tworzenia gier, 4 lata zawodowo - na gry nigdy nie jest za późno, pytanie czy chcesz być indykiem po godzinach, czy chcesz pracować w jakiejś firmie (lub nawet i corpo, bo i to się w gamedevie pojawiło!)?
  • Odpowiedz
@elbanan: 30 lat, programowanie zawodowo od ~5 lat, gamedev obecnie jako hobby, odskocznia od pracy (rozwijanie platformy androida i różnych usług na słuchawkach) i trochę rozwijanie siebie w nowym kierunku. Obecnie przebranżowienie odpada, bo powiększyła mi się rodzina i zależy mi na stabilnej robocie. Gamedev z tego co wiem nie jest zbyt stabilny. Na stare lata chciałbym mieć jakieś małe, własne studyjko. Droga daleka, ale pierwszy krok zrobiony.
  • Odpowiedz
@elbanan: 22wiosny na karku, od 2 lat coś tam robię po godzinach studiów, pracy na 1/2 etatu jako programista ale jeszcze dluga droga przede mną. Polecam konferencje gamedevowe, właśnie się skończyło wgl i nie narzekam, a zaraz w październiku będzie ztg
  • Odpowiedz
@progreso: No i właśnie ten okres poświęciłem na webdev, zacząłem pracę jako programista mając 17 lat, potem już ciężko zrezygnować było z kasy na rzecz uczenia się nowych rzeczy bez kogoś kto za to zapłaci ;)

@kuhar: Właśnie, junior. Trochę to straszne będąc na stanowisku head of development z ludźmi pod sobą.

chyba chcę za dużo srok za ogon złapać naraz
  • Odpowiedz
Ja #!$%@?ę. Czytam i zazdroszczę. Lvl prawie 23, brak pracy. Od jakiegoś czasu się próbuję przebranżować na IT (studiuję EE), bo brak perspektyw, ale póki co niezbyt mnie chcą gdziekolwiek zatrudnić z moimi cząstkowymi skillsami. A mogłem od razu pójść na infę (,)
  • Odpowiedz
36 lat, praca nie związana z gamedev'em i programowaniem, żona, 2 dzieci, dożywocie w banku itd... Od tego roku chcę w końcu spełnić marzenie i robić gry. Niestety nie mogę się przebranżowić w 1 chwili i rzucić pracę, więc równolegle pracuję i nabijam lvl w gamedevie. Hobbystycznie programuje od szkoły podstawowej. Nigdy nie programowałem zawodowo.

Na chwilę obecną portfolio wygląda mizernie:

1. Remake Montezuma's Revenge http://orion.gd/pl/2014/06/01/remake-gry-montezumas-revenge/

2. Drive Me Matt http://drivemematt.pl/

3.
  • Odpowiedz
@SMYS: I tak szacun za portfolio, jak na warunki czasowe (żona dzieci).

@meffcio: Jeżeli nie utrzymujesz się samemu to nie czekaj, tylko zacznij programować od razu. Mi nawet nie było dane studiować tak na full time. Doceń szansę jaka przed Tobą stoi i wykorzystaj czas który masz.

Programować się nie nauczysz na studiach, może korpo-klepaczem-kodu conajwyżej (na początek oczywiście, w pracy nauczysz się najwięcej). Trzeba coś od siebie w to
  • Odpowiedz
@elbanan: Hehe, właśnie problem tkwi w tym, że studiuję full time. Na ogół nie mam czasu na naukę programowania w zadowalającym stopniu. Wygospodarowałem trochę czasu i pieniędzy w wakacje - byłem na kursie programowania w Javie, ale nie dość, że mój budżet na tym ucierpiał, to teraz we wrześniu i tak na nic poza nauką na sesję i dokańczaniem projektów na studia nie mam czasu. Próbowałem się dostać na jakikolwiek gównostaż
  • Odpowiedz