Wpis z mikrobloga

Da się nie mając wystarczająco pieniędzy, a więc nie mogąc zatrudnić znaleźć gdzieś programistów do projektu (gra przeglądarkowa, ma duży potencjał więc warto), którzy nie wykruszą się po jakimś czasie jak kilkunastu innych przed nimi z powodu słomianego zapału, braku czasu etc, a zaraz mających wystarczające umiejętności aby poradzić sobie z dużym i rozbudowanym projektem?

#programowanie #php #python #aspnetmvc #ruby #gry #browsergame
  • 44
@Vealheim: @mathix: @paffnucy: @random_hero: @normanos: Mam cały dokładny projekt gry, dobrze przemyślany i bardzo szczegółowo opisany (zajmuje około 160 stron po przekopiowaniu do worda), 90% materiałów typu opisy zdolności, skilli, artefaktów itp, czyli krótko mówiąc content, oraz młodego i zdolnego grafika który tworzy prac na naprawdę dobrym poziomie, jeśli porównać je z grafikami z innych gier przeglądarkowych (tych od dużych firm).

Ale to pewnie nadal za mało,
@random_hero: Ale ja zapewniam wszystko za wyjątkiem programowania. Cały projekt gry, wszystkie materiały typu wspominamy wyżej content, grafiki, utrzymanie serwera, reklamę i pozyskanie graczy, administrowanie... wszystko za wyjątkiem tego pieprzonego programowania :/
@Captaii: Chciałbym zauważyć, że już wszystko to ci napisano w twoim wpisie (kiedyś tam). Projekt to jest nic == nie masz gry, nie masz dema nie masz kogo ściągnąć na "o popatrz jakie to fajne, ale potencjał".
@aseeon: Jak możesz gadać takie głupoty, że projekt i pomysł to jest nic? Spójrz na gry produkowane przez duże firmy. Mają profesjonalnych programistów, grafików i duży budżet, ale klepią ciągle te same schematy. Stale powstają kolejne gry o budowanie średniowiecznego królestwa, statkach kosmicznych, farmach itd. Nic świeżego, ciągle klepią te same, dawno już wyeksploatowane pomysły. Tam by się przydał ktoś kto wniesie coś nowego, stworzy gry o tematyce jakiej jeszcze nie
@moooka: Kredytu na pewno mi nie dadzą. Chyba, że jakąś chwilówkę, ale na nic mi to.

Po za tym nie lubię pożyczek i wszelkiego rodzaju kredytów. Bleh. Nie podoba mi się coś takiego, do tego jeszcze łatwo popaść w długi.

A co do stron typu kickstarter to nie wiem, nie jestem przekonany. Bądź co bądź to gra przeglądarkowa, browserowa. Nie mam żadnego dema które tam zaprezentuje, nie wiem też czy w
@random_hero: Ale to nie jest gra w 3d. Nie będzie w unity ani niczym podobnym. To graficzno tekstowa browserówka, którą systemem działania można porównać do plemion, gladiatusa i tym podobnych gier, tyle, że jest znacznie ciekawsza i oferuje całkowicie nowy setting, jakiego jeszcze nigdzie w żadnej browserwóce nie było.
@Captaii: Żyjesz w świecie romantycznego tworzenia gier, dobrego jeżeli masz cały team wśród swoich prawdziwych znajomych, ze studiów czy z jakiegoś kółka gamedev. Jak wychodzi zderzenie z prawdziwym światem widać po długości trwania twojego projektu, efektach i tym wpisie. Ty mówisz swoje, jak wydaje ci się, że powinno być i nie dopuszczasz do siebie obrazu jak to wygląda naprawdę.

Mało tego, sam się zapędzasz w kozi róg, bo tak bardzo strzeżesz