Wpis z mikrobloga

Każdy facet powinien mieć scyzoryk. Dzieciństwo chłopaka, który nie miał scyzoryka nie można nazwać dzieciństwem. Taka prawda i nie ma się co kłócić.

Jaki macie sprzęt? Mój podstawowy to Victorinox Camper, ma wszystko czego mi trzeba. Przy kluczach z kolei mam klasyka - zwykły Victorinox z nożem, korkociągiem i otwieraczem czyli podstawowe funkcje, które już nie raz uratowały dupę.

#mowiejakjest #takaprawda #pstoprawda #noze #scyzorykiboners
Pobierz Krupier - Każdy facet powinien mieć scyzoryk. Dzieciństwo chłopaka, który nie miał sc...
źródło: comment_GMTelTM7bggXhBwUxsvUKNNEJE3PBGlD.jpg
  • 100
@Janusz_Polak: jesteś strasznie odosobniony w tej opinii. Mi trudno sobie wyobrazić jak można nieumyślne zniszczyć scyzoryk Victorinoksa. Starczy pamiętać że nóż z wąskim ostrzem nie nadaje się do użycia jako łom.
Ej, może zawołajmy @trollsky? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Swojego campera mam od paru ładnych lat a jest to drugi nożyk od Victorinoxa, pierwszego pożyczyłem na chwile do pokrojenia bułek i już do mnie nie wrócił. Sama stal może nie jest jakaś rewelacyjna ale nóż jest jak najbardziej porządnie zrobiony. Ciekawe jest tworzywo na okładki które ciężko jakoś bardziej zniszczyć. Nóż zaliczył kilka ładnych upadków na beton z
Pobierz mcjposp - Ej, może zawołajmy @trollsky? ( ͡º ͜ʖ͡º)



Swojego campera mam od paru ład...
źródło: comment_wJ6mwtFnwAB1Z2h7kkguxvpfi2SWGpKX.jpg
@mcjposp: Ulala, robisz noże? Ja od września chciałem zacząć, kupić jakieś podstawowe narzędzia, kawałek stali O1 i dłubać :D

Co do multitoola Victorinox Spirit za 10 złotych - będąc jeszcze w podstawówce, mając jakieś 11 lat chciałem sprzedać odtwarzacz mp3. Na kupca zgłosił się znajomy z klasy, oferując za niego 50 złotych. Zgodziłem się, bo odtwarzacz był już stary i nie był jakoś wysokich lotów. Dnia w którym miało dojść do
@xerxes931: Biedny kolega, aż mi się go szkoda zrobiło ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Raczej nie mogę powiedzieć że robię noże bo to jest dopiero drugi który się robi a pierwszego bezmyślnie zniszczyłem przy hartowaniu. Także dopiero zaczynam się w to bawić. Oczywiście zainspirowany wiadomo kim :P

A stal jest ze starego pilnika kupionego za piątala na pchlim targu
@mcjposp: Ja też dopiero będę zaczynał. Mam zamiar kupić szlifierkę, jakiś pilnik do metalu i pójść najprostszą drogą - wyciąć kształt z płaskownika, zrobić szlif na ostrzu, zahartować, odpuścić i oprawić. Jak wyjdzie nie wiem, ale szkic tego co chcę zrobić ma takie wymiary, że z jednego kawałka materiału starczy na dwa takie, więc w razie czego mam drugą szansę :D

Natomiast Ty z tego co widzę kujesz ten kawałek pilnika?
Pierwszy którego zrobiłem był też tą łatwiejszą drogą. Rozklepałem tylko część tego pilnika na cieńszy i szerszy kawałek blachy, z tego wycinałem kształt, zeszlifowałem profil ostrza pilnikiem no i chciałem hartować... Samo hartowanie dla uzyskania jako takiej twardości nie jest trudne no chyba że chcesz wyciągnąć z tej stali jak najwięcej to raczej trzeba się przyłożyć. Też się na tym nie znam za bardzo, wiem natomiast tyle że po równomiernym rozgrzaniu stali
Pobierz mcjposp - Pierwszy którego zrobiłem był też tą łatwiejszą drogą. Rozklepałem tylko cz...
źródło: comment_10sbKFKH2jFXz9yzrK6WulTDZIRZAFts.jpg
@Krupier:

Ja mam:

Victorinox Cybertool

Victorinox SwissCard

Victorinox Pikutek + pochwa z kydexu

Victorinox SwissTool Spirit

Leatherman PST (trzymam z sentymentu)

Podstawowa Mora

Mały toporek Fiskarsa

Bardzo lubie takie gadżety.
@mcjposp: Znam ten patent, jednak myślę że chyba kupię szlifierkę, tzw. czołg, i na tym będę robić. Chyba że pilnikami nie idzie jakoś wyjątkowo długo, to wtedy może zostanę przy pilniku, bo tak będzie taniej.
@Krupier: ja niestety nie mam scyzoryka. Kiedyś chciałem kupić nóż, napisali na forum "kup Morę", to kupiłem morę i w sumie póki co nie narzekam - jedyna wada, że niezbyt się do noszenia na co dzień bez wzbudzania podejrzeń nadaje, ale i tak potrzebuję noża głównie gdy wyjeżdżam gdzieś poza miasto.
@Pantokrator: Do wypadów pozamiejskich Mora jest niezastąpiona. Najwyżej można ją uzupełnić jakimś kompaktowym multitoolem typu Leathermana Juice S2, albo wręcz maleństwem jak Squirt PS4.

Taki Victorinox właśnie fajny jest na miasto, bo nie wygląda ani podejrzanie, ani groźnie. No i zapotrzebowania na duże, sztywne ostrze w miejskiej dżungli ze świecą szukać - za to z nożyczki przydadzą się bardzo często. W sumie te prostsze modele są całkiem niedrogie: taki zwykły Tinker