Wpis z mikrobloga

Każdy facet powinien mieć scyzoryk. Dzieciństwo chłopaka, który nie miał scyzoryka nie można nazwać dzieciństwem. Taka prawda i nie ma się co kłócić.

Jaki macie sprzęt? Mój podstawowy to Victorinox Camper, ma wszystko czego mi trzeba. Przy kluczach z kolei mam klasyka - zwykły Victorinox z nożem, korkociągiem i otwieraczem czyli podstawowe funkcje, które już nie raz uratowały dupę.

#mowiejakjest #takaprawda #pstoprawda #noze #scyzorykiboners
Pobierz Krupier - Każdy facet powinien mieć scyzoryk. Dzieciństwo chłopaka, który nie miał sc...
źródło: comment_GMTelTM7bggXhBwUxsvUKNNEJE3PBGlD.jpg
  • 100
@Krupier: Ja mam Victorinox SwissCard zawsze w portfelu i u szlufki paska zawieszony Leatherman Style CS. Gdy wiem że będzie potrzeba większego narzędzia biorę też Victorinoxa Spirit (kupionego za 10 złotych, ciekawa historia btw). Jednak nigdy nie miałem "normalnego" scyzoryka :D Być może kupię sobie za jakiś czas klasycznego Vicka, najpewniej będzie to Spartan, chyba że masz jakieś lepsze typy?
@Krupier: mam takiego mini victorinoxa przy kluczach. Nożyczki, śrubokręt, otwieracz, wykałaczka, pinseta, nóż i może coś jeszcze. Mały, ale niezastąpiony :) Jakbym chciał coś większego to bym lethermana kupił, ale to chyba niepraktyczne.
@Krupier: No ostatnio jak robiłem rozeznanie (zresztą kiedyś już go robiłem jak szukałem scyzora na prezent dla byłej) doszedłem do wniosku że Spartan jest najprzydatniejszy, czyli dobrze rozumuję :D

Piły chyba mi nie potrzeba, jak się spodziewam że będzie mi potrzebna piła to biorę Spirita.
@animuss: A na ognisko/kempingi to mam osobny, myśliwski nóż do zajechania :D Moim zdaniem scyzoryka szkoda, ja używam takich narzędzi przy "codziennym, casualowym" życiu jak przecięcie czegoś, otwarcie butelki, odkręcenie pojedynczej śruby czy coś.