Wpis z mikrobloga

@MSKappa: Oczywiście alkoholicy wcale nie giną ( ͡º ͜ʖ͡º)

Około 10 tys. osób rocznie umiera w Polsce z powodu nadużycia alkoholu legalnego, dostępnego w sklepach. Ok. 1,6 tys. osób umiera bezpośrednio w wyniku przedawkowania, ok. 1,7 tys. w wyniku chorób psychicznych odalkoholowych, ok. 6,5 tys. - z powodu marskości wątroby.


Kluby AA, szpitale itp itd. dolicz do tego ile osób zginęło z powodu pijanego kierowcy. Czemu
@MSKappa: Podczas gdy:

Śmierć na wskutek przedawkowania LSD jest praktycznie niemożliwa, należałoby zaaplikować delikwentowi 3300 do 9200 przeciętnych dawek kwasa, aby osiągnąć śmiertelne stężenie LSD we krwi u osoby ważącej około 50kg


Dlaczego ten "narkotyk" nie jest legalny? Podobna sprawa się ma z DMT i innymi psychodelikami.

Jakbym mógł to bym zabronił :P


@MSKappa: Zabrońmy wszystkiego, najlepiej niech jedyną rozrywką człowieka będzie wyglądanie przez okno... To że ty nie ogarniasz
@Pan_wons: Dla mnie narkotyki, papierosy czy alkohol to zbędne zatruwanie sobie życia. Może mam takie zdanie, ponieważ zawsze unikałem kontaktu z tymi "używkami" ale nie zmienia to faktu że to zuo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jego życie jego los, póki nie zagraża innym niech zażywa.


@Pan_wons: jest taki problem z narkotykami że jak się kończą to zazwyczaj nie masz pracy a na odwyku dostajesz szajby i zaczynasz kraść i napadać aby zdobyć na działkę. I taki jest finał tego zdania.
@Pan_wons: A może warto spojrzeć to na to w ten sposób, że X idzie do więzienia, bo brał narkotyki, to mądry Y widząc, że X ma zmarnowane przez to życie nie będzie się brał za niedozwolone używki :)
@KREM_Z_BROKUL: powodem tego może być to, że niektóre wykopki jeszcze nie dorosły do prawdziwego liberalizmu i myślą, że wolność polega na tym, że oni mogą robić to, co chcą, i że inni będą chcieli wykorzystać wolność w dokładnie ten sam sposób. #!$%@? zdanie wyszło, ale jest już dość późno i ten no.
@WlasciwosciBetonu: generalnie to lewactwo polega na tym, że robisz co chcesz, dlatego stoi w kontrze do religii, która wymaga dyscypliny i jakiejś stateczności

a największy absurd jest taki, że wykopki są za wolnością obyczajową i gospodarczą, i utożsamiają to z prawicowością, co jest bzdurną kalką ideologiczną z USA, gdzie libertarianie uważani są za stronę konserwatywną (co swoją drogą też jest głupotą i się to pewnie zmieni)

jednocześnie te same wykopki libertarianie
@KREM_Z_BROKUL:

generalnie to lewactwo polega na tym, że robisz co chcesz, dlatego stoi w kontrze to religii, która wymaga dyscypliny i jakiejś stateczności


No chyba nie do końca jednak, bo socjalizm też jest częścią lewactwa. Państwo decyduje o tym, że masz pomagać innym i #!$%@?.

a największy absurd jest taki, że wykopki są za wolnością obyczajową i gospodarczą, i utożsamiają to z prawicowością, co jest bzdurną kalką ideologiczną z USA, gdzie
@Zwanek: człowiek po zażyciu niektórych narkotyków jest nieobliczalny. Fajnie, pozwólmy mu decydować o swoim życiu. Szkoda, że przy okazji może zadecydować o kilku innych życiach, jak np. słynne "napady kanibalizmu", bo ktoś sobie jebnął sole do kąpieli w nos czy jak to się ćpie. Już wolę, żeby jeden narkoman gnił we więzieniu i miał zniszczone życie, niż żeby nieświadomie zniszczył po zażyciu kilka żyć po drodze.
@WlasciwosciBetonu:

Niechęć do muzułmanów jestem w stanie zrozumieć, tak samo jak jestem w stanie zrozumieć niechęć do katolików i jakichkolwiek innych idealistów, którzy chcą narzucać swoje racje innym


http://www.tomaszgabis.pl/2013/01/31/juan-donoso-cortes/ (swoją drogą to ten typek przewidział w 1850 r. że w Rosji wybuchnie rewolucja socjalistyczna :) )

Donoso Cortés nazywał liberalne mieszczaństwo XIX wieku „klasą dyskutująca” (la clasa discutidora), niezdolną do podjęcia zasadniczych decyzji. Nigdy nie dochodzi ona do zdecydowanej negacji lub
@przemyslany_nick: Nie przesadzaj, nie jestem jakimś odrealnionym libertarianinem(pisałem już kiedyś chociażby o tym, że sprzeciwiam się jeździe po pijaku). To oczywiste, że jakieś granice powinny być ustalone. Tyle że wg. mnie powinny one być o wiele, wiele dalej niż są obecnie. Np. nie słyszałem o jakichś masakrycznych odpałach po zielsku czy LSD, a jeżeli takie się zdarzyły(co pewnie miało miejsce), to są na tyle marginalne, że nie powinny być brane pod
@KREM_Z_BROKUL:

moim zdaniem taki centrowy liberalizm byłby bardzo chwiejnym systemem, bo jeśli liberał opowiada się za wolnością obyczajową, to generalnie opowiada się za lewactwem, jeśli za prywatną własnością, generalnie rynkowymi cenami, przeciwko dominacji państwa w ekonomii, to staje raczej po stronie konserwatystów


Jeśli przyjąć, że lewica jest antykapitalistyczna i kolektywistyczna, to ciężko by uznać, że taki klasyczny liberał opowiadałby się za lewactwem. Tak samo ciężko uznać, że mógłby stanąć po stronie
@KREM_Z_BROKUL: Nie nazywaj wykopków libertarianami, jest tu więcej fanboyów króla, niż gdziekolwiek indziej. Żaden libertarian (prawdziwy) nie odniesie się z pogardą do innych ludzi ze względu na ich zachowania, poglądy etc.

Tak robią tylko tzw. buclibertarianie.

moim zdaniem taki centrowy liberalizm byłby bardzo chwiejnym systemem, bo jeśli liberał opowiada się za wolnością obyczajową, to generalnie opowiada się za lewactwem, jeśli za prywatną własnością, generalnie rynkowymi cenami, przeciwko dominacji państwa w ekonomii,
Poza tym, skąd wniosek, że wolność obyczajowa równa się lewactwu? Wolność to wolność, po prostu.


@asdfghjkl1: nie. Wujkowie Engels, Marks, Lenin piętnowali burżuazyjną/mieszczańską moralność, po rewolucji październikowej zliberalizowano prawo rozwodowe, wprowadzono alternatywną wobec małżeństwa formę zinstytucjonalizowanego związku (w III Rzeszy to samo), seks był traktowany przez bolszewików jako zwykła aktywność fizyczna, Engels wprost pisał, że najbardziej podstawowym antagonizmem klasowym jest ujarzmienie kobiety przez mężczyznę w małżeństwie (Himmler uważał, że małżeństwo to