Wpis z mikrobloga

Urwał nać!!! Prawo jazdy od prawie 7 lat. Nieskończone 25 lat moje. 5 lat jeżdżenia autami służbowymi. Zero wypadku i stłuczki. Zrobione ponad 100k km. Pierwsze auto od ponad roku. Seicento 1.1 w gazie. Ubezpieczenie w Youcandrive w zeszłym roku 1000 zł. W tym roku znowu 1000 zł, a w proama... wait for it... 2200 zł za samo OC. K---A! Jakby ktoś mi splunął w twarz. Ja wiem, że grupa wysokiego ryzyka (sebixy r-------------y swoje bmw), ale bez przesady. Jak zrobić myk, żeby zapłacić mało za ubezpieczenie?? Współwłaściciel nie wchodzi w grę, bo auto jest na firmę.

#ubezpieczenia #oc #boldupy #pytanie
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Codringher: idź do jakiegoś multiagneta niech policzy. Może jest jakaś gównoubezpieczalnia co nie nalicza mocno zwyżek za wiek. Bo niektore np nie naliczają za szkodę. Mi się tak udało.
  • Odpowiedz
@waldesss: Mam w YCD teraz i wyliczyli mi prawie 1000 znowu dając 10% zniżki.

@RRybak: Zobaczę, ale to jest jakiś koszmar, albo ponury żart. Mój znajomy płaci za 5 letniego mercedesa 400 zł 2.2 DCI. Fakt, że żona dzieci i zniżki, ale... no k---a!!
  • Odpowiedz
@waldesss: To i tak dziwne bo mi ze wszystkimi zniżkami wyniosłoby ponad 400 zł. Ja rozumiem, że za dobre rzeczy się płaci i nie ma co oszczędzać blablabla, ale to jest pieprzone ubezpieczenie które mnie tak naprawdę nie obejmuje tylko poszkodowanego.
  • Odpowiedz
@Codringher: Mówię o tym, że każdy samochód ma stawkę podstawową. Ja za vectre mam chyba 1006zł. No i z Pełnymi zniżkami mi wyjdzie ok 400zł za rok. a jakiś 18latek za to samo auto zabuli 1700zł jak nic.

A o tym multiagencie to mówię o budkach na mieście, gdzie piszą 'tanie ubezpieczenia' itp . tam maja kilkanascie ubezpieczycieli i wybiorą najtańszego. Czy wyjdzie taniej, nie wiem. Spróbowac warto.

Za pierwszym
  • Odpowiedz
@Codringher: dzwonisz gdzie badz do link4 czy h-j wie gdzie i mowisz ze masz prawko od 7 lat, 0 stluczki, wczesniej miales 60% w avivie 60% bo autro mialo wspolwalsiciela, i tak tego nie sprawdza i dadza ci 60% bo chca sprzedac towar
  • Odpowiedz
Mówię o tym, że każdy samochód ma stawkę podstawową. Ja za vectre mam chyba 1006zł. No i z Pełnymi zniżkami mi wyjdzie ok 400zł za rok. a jakiś 18latek za to samo auto zabuli 1700zł jak nic.


@hpiotrekh: To tego nie wiedziałem. Myślałem, że każde auto ma jakąś stawkę. Wtedy leci zwyżka (albo i nie) i zniżka.
  • Odpowiedz
@grzybek1125: Mój kolega zrobił taki numer, wszedł z 20% na 60%, ale facet ma 30 lat, dwójka dzieci i żona. Nie wiem czy by przeszło to samo u mnie. Robiłeś coś podobnego? Nie mają oni jakiejś centralnej ewidencji ubezpieczonych?
  • Odpowiedz
@Codringher: no to o tym mówie przecież.

Max zniżek to jest 60%

Max zwyżek może być nawet więcej, bo masz za wiek, za długość prawka, za wiek auta, za miejsce zamieszkania, za szkodowość. Ale tak na start to jest chyba 40% za wiek do 25-26 lat za prawko pewnie tez z 10-20%
  • Odpowiedz
@Codringher: to jest online? zaznaczasz ze auto garazowane, prawie nie jezdzone, wlasny parking, itp?

No i może zwyżek nie mają, ale stawka podstawowa jest większa. Dlatego warto porównać z innymi TU.
  • Odpowiedz
: @hpiotrekh: ale wykrycie tylko jak sie spowoduje wypadek, bo inaczej nikt tego nie bedzie sprawdzal nawet, a TU trza w huja robic, pozniej jak ktos ci auto skasuje to sam zobaczysz jakie ochlapy z tego dostaniesz, nawet na pol sejczaka ci nie starczy
  • Odpowiedz