Wpis z mikrobloga

#android #sgs3 zaczyna mnie denerwować notoryczny brak ramu w sgs3 JB 4.3 i to cholerne przerywanie muzyki przy wygaszonym ekranie. Nigdy nie miałem zastrzeżeń do touchwiza ale to już przesada, nie korzystam z praktycznie żadnych bajerów samsungowych (sterowanie glosowe, smart stay i inne duperele) a ram i tak marnuje sie na jakiś bloatware. Nie jestem rootowany, nigdy nie chciało mi się bawić w kombinowanie więc nie jestem ogarnięty w temacie. Powiedzcie Mirki, dużo jest zabawy z wrzuceniem jakiegoś cyanogena czy innego systemu? Stary już jestem więc nie chce mi się spędzać tygodnia na forach jak za czasów WM5/6, a zbrickować telefonu przez jakieś braki w wiedzy też za bardzo nie mam ochoty... Jak to jest?
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LuK1337: @TypowyPolskiFaszysta: panowie, dzięki za info i cierpliwość. głupio mi, że nie ogarniam takich tematów, zaznaczam że nie jestem całkiem jełopem, po prostu na codzień mam to w nosie i wolę sobie napisać jakąś apkę na telefon niż grzebać w romach, ale ostatnio mnie już szlag trafia, że kurna 4x1.5 ghz i nawet na walkmana się nie nadaje...
  • Odpowiedz
@LuK1337: @TypowyPolskiFaszysta: a jeszcze pozwolę sobie zapytać...

rozumiem już, że recovery to narzędzie którym po zmianie systemu mogę przywrócić poprzednio zbackupowany stock/inny rom, ale - czy to jest tak, że będzie wszystko miód malina - coś mi się przypominają historie o jakichś awariach z folderami efs, czy nr imei który się rypie po jakichś zabawach z romami.. tego typu historie zazwyczaj mnie odstraszały od prób zmiany systemu na własną rękę. więc jak to jest,
  • Odpowiedz
@LuK1337: The stock ROM may overwrite your custom recovery on boot.

chodziło mi o to. wiem że napisano stock rom, ale przyjmuję, że generalnie może być tak, że recovery będzie inno niż to którym robiłem backup, więc raczej dobrze mieć tą samą wersję przy przywracaniu backupa.

chodzi mi o to, czy przy takim postępowaniu można coś popsuć (przywracając backup romu), czy jest to absolutna kopia całego urządzenia, łącznie z jakimiśtam
  • Odpowiedz
@LuK1337: owszem. ale teoretyzując, chodzi mi o sytuacje kiedy z różnych przyczyn recovery może być inne, nieważne, to nie jest moje pytanie, powiedz jak z tym backupem? jak zrobię backup to mam backup całego telefonu czy tylko jakiejś części systemu która może nie grać z innymi po przywróceniu backupu?
  • Odpowiedz
@LuK1337:

@banannq: No wlasnie backup efs robi sie osobno od reszty. Ja tego nie zrobilem i pewnym deszczowym popoludniem przy flashowaniu nowego romu wipe przez recovery jakims cudem wywalil mi cala partycje efs. Efekt? 4-ro miesieczny S3 moglem sobie wyrzucic bo nie naprawisz tego. Chyba ze wymiana plyty. Tak ze tego, uwazaj z tym.
  • Odpowiedz
  • 0
@dwa_koty_kastrowane: dzieki. Dam sobie spokoj z CM bo jakos do glowy mi wczesniej nie przyszlo aby czytac dzial 'issues'. Nie do zaakceptowania dla mnie jest fakt, ze mialby mi nie dzialac tv-out i bluetooth (niby czesciowo, ale ja dziekuje). Tyle kombinowania a flagowy sprzet ma byc uposledzony... szkoda czasu.
  • Odpowiedz