Wpis z mikrobloga

#android #sgs3 zaczyna mnie denerwować notoryczny brak ramu w sgs3 JB 4.3 i to cholerne przerywanie muzyki przy wygaszonym ekranie. Nigdy nie miałem zastrzeżeń do touchwiza ale to już przesada, nie korzystam z praktycznie żadnych bajerów samsungowych (sterowanie glosowe, smart stay i inne duperele) a ram i tak marnuje sie na jakiś bloatware. Nie jestem rootowany, nigdy nie chciało mi się bawić w kombinowanie więc nie jestem ogarnięty w temacie. Powiedzcie Mirki, dużo jest zabawy z wrzuceniem jakiegoś cyanogena czy innego systemu? Stary już jestem więc nie chce mi się spędzać tygodnia na forach jak za czasów WM5/6, a zbrickować telefonu przez jakieś braki w wiedzy też za bardzo nie mam ochoty... Jak to jest?
  • 45
@TypowyPolskiFaszysta: ok, właśnie czytam i widzę, że to faktycznie tak wygląda. A teraz pytanie niespodzianka (w sensie że skoro używam samsunga rok a wcześniej 2 lata innych androidów) - o co chodzi z tym backupowaniem - "you need to flash recovery to be able to return to stock" - rozumiem że mogę zrobić backup oryginalnego (czy też obecnie wrzuconego romu) i potem go wrzucić do telefonu gdybym poczuł nostalgię. ale czy
cholera, i jak to jest z flaszowaniem jak nie mam roota? zawsze myślałem że jak flaszuję to muszę najpierw zrootować, ale ok, powiedzmy że ogarniam. Tylko skoro zainstaluję sobie CM to będzie zrootowany, czy domyślnie jest tak jak na stocku, roota brak? #tylepytanbezodpowiedzi ... :(