Wpis z mikrobloga

Ej, #mikrokoksy i prawilne Mirki z tagu #silownia, o co chodzi z tym całym #crossfit? Czaję, że to coś, z czego wszyscy cisną pompę bo jest masa śmiesznych gifów, ale w sumie to o co kaman i dlaczego to takie g---o?

Po filmikach widzę, że to najprostszy sposób, żeby się zabić ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lamiesobie: nie mówi głupot, bo w CF o to głównie chodzi. Podrzut i rwanie nie nadają się na powtarzanie ich dziesiątki razy bez przerw, bo są to jak Vonsatch pisał trudne technicznie ćwiczenia i ryzyko kontuzji zwiększa się niewspółmiernie do efektów. Jeżeli chodzi o resztę ćwiczeń to niech sobie ćwiczą, ale te kipping pullups podobne do falowania też śmiesznie wyglądają. Jak już kipping to chociaż tak, żeby tam była praca
  • Odpowiedz
@lamiesobie: owszem, ale ta intensywność dalej będzie średnia, bo objętość jest za duża, więc nie możesz nawalić niewiadomo ile ciężaru, bo dostaniesz załamania i nie zrobisz treningu :D
  • Odpowiedz
@maze: uwierz mi że nie trzeba dużego ciężaru aby trening był intensywny. Pamiętam jak raz robiliśmy 5 rund z kettlebellsami piłka lekarską bieganiem burpees i box jumpami i koksom którzy byli o pół więksi niż ja odcielo tlen po drugiej rundzie :) Dlatego ja stawiam na funkcjonalność, priorytetem jest silka ale przynajmniej 1-2x w tyg robię coś pod CF. I nie są to zarzuty i martwe na czas :)) Zresztą
  • Odpowiedz
@lamiesobie: w sensie, trening będzie intensywny, ale z racji tego, że jest duża objętość nie możesz pozwolić sobie na duże ciężary i ta intensywność spada. Dla chcących zacząć CF i WODy z ciężarami lepiej zacząć trening z małą objętością, a dużą intensywnością np. popularne ostatnio wszelakie treningi typowo pod siłę, trójbojowe itp. - to miałem na myśli.

Nie mówmy o patologiach siłownianych, gdzie większość ludzi nie ma żadnej wydolności, a
  • Odpowiedz