Wpis z mikrobloga

Jestem zawistnym człowiekiem. Tydzień temu baby w żabce nie wpuściły mnie do sklepu o 22:56, bo "dwie osoby w kolejce, a one już sprzątają i kasę robią", mimo tego że sklep jest otwarty do 23, co powinno oznaczać, że do godziny 23 można do niego wejść (tak jest zresztą we wszystkich cywilizowanych miejscach, gdzie zatrudniają ludzi o IQ nieco wyższym od IQ pantofelka). W każdym razie dowiedziałam się, że te baby zawsze mają zmiany weekendowe i jutro też będą. Idę o 22:50 i przed 23:10 nie ma opcji żebym miała opuścić sklep. #oswiadczenie #zawistnyrozowypasek
  • 82
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@przemyslany_nick:

wywiążą się z umowy, jaką zawarli z klientem


Nie ma takiej umowy. Jest napisane, że otwarte do 23, ale przyjdzie szef i zamknie o 20. Ma do tego prawo? Oczywiście, że tak. Co może klient? Może się poskarżyć franczyzodawcy i nie przyjść więcej do sklepu.

Biorąc pod uwagę zasady działania Żabek na 80% szef/szefowa byli obecni w tamtej chwili w sklepie więc już w ogóle nie widzę problemu.
  • Odpowiedz
@BlackPoint: szef sobie może robić co chce, ale to jest szef. Co wolno wojewodzie... No ale skoro "szef" sobie zażyczył, to niech sobie pocierpi. Wątpię, żeby "szef" miał jakiekolwiek problemy z dojazdem, a znając życie, to pewnie mieszka w tym samym budynku.
  • Odpowiedz
@kate1990: to jest na serio wredne. Fakt, że nie powinny zamykać 5 minut przed końcem, ale ludzie powinni się nauczyć, że nie powinno się przychodzić tak późno do sklepu. Ty też nie byłabyś zadowolona, jakby szef kazał Ci zostawać 20 minut po godzinach, bo takie jest jego widzimisię. One muszą tam posprzątać, policzyć kasę, sprawdzić i zamknąć sklep. Tego nie robi się w 5 minut tylko co najmniej 15 minut.
  • Odpowiedz
@przemyslany_nick: No ale właściciel też lubi spać. Musi zamknąć jak już pracownicy wyjdą i otworzyć przed 6. Po co ma siedzieć dłużej dla łani która musi kupić sobie cole na noc... Stoją 2 osoby przy kasie, za chwilę będą trzy. Kiedy można powiedzieć 'dość' żebyś nazwał to cywilizacją?

Jestem nieco zaskoczony, że jej bronisz. Z całego mirko akurat jakoś z Tobą sympatyzowałem, chociaż rzadko pisałem.

Dodam jeszcze tylko, że rozumiem jej ból tyłka, że nie mogła sobie kupić tej coli czy czegoś tam. Sam bym pewnie płakał na mirko. Problemem jest
  • Odpowiedz
Po co ma siedzieć dłużej dla łani która musi kupić sobie cole na noc


@BlackPoint: bo z takich łań między innymi się utrzymuje :] Jak potrafili ją odprawić przed 23, to po 23 też daliby sobie radę ;)

Jestem nieco zaskoczony, że jej bronisz. Z całego mirko akurat jakoś z Tobą sympatyzowałem, chociaż rzadko
  • Odpowiedz
@przemyslany_nick: Zgadzam się i nie zgadzam.

Jeżeli mielibyśmy sztywno trzymać się godziny 23 to pracownice żaby są jedynie sprzedawcami. Mogą zatem przekręcić kluczyk w kasie na tryb drukowania raportu dobowego o 23:00:00 i nie kasować nikogo więcej. To będzie jeszcze w porządku czy już nie?
  • Odpowiedz
@kate1990: To Niemcy nie są cywilizowane, tu często 10 minut przed końcem juz nie wpuszczają, inna sprawa, ze tuż przed zamknięciem spotkasz tylko Turka lub Polaka. Jeszcze inna sprawa, ze sklepy o 18-19 zamykają:)
  • Odpowiedz
  • 2
@kate1990: wiele razy mi się zdarzyło coś takiego ale przenigdy nie wpadłem na to żeby się zemścić. Tym bardziej dziwi to, że jak pisałaś byłaś kiedyś na ich miejscu. No ale "płacę to wymagam" poproszę laysy i tatrę z lodówki. Tak bardzo Grażyna.
  • Odpowiedz