Wpis z mikrobloga

@chapeaunoir: Ciężko podać kontrargumenty dla Twoich pseudoargumentów które są niczym wartościowym.

Nie można odpowiedzieć wartościowo na coś nie wartościowego.

Gratuluję umiejętności możesz zostać politykiem, rozmawiając wokół tematu a nie na jego konkretny nurt
  • Odpowiedz
@negatywne_myslenie: człowiek ma wybór, wyżywienie jednostki i przeżycie to groszowe sprawy, które można osiągnąć nawet bez pracy.

Każdy może to robić co chce i żyć jak chce ale jeśli ktoś nie ma pracy a np. pali paczke fajek i kilka piw dziennie, nie ma wykształcenia, zainteresowań oraz robi sobie kilka dzieciaków to jego ŻYCIE to JEGO OSOBISTA porażka i g---o ja tutaj mogę zmienić.
  • Odpowiedz
@chapeaunoir: Mnie rozsmieszylo Twoje stwierdzenie ze zwierzeta nie maja wyboru (co jest prawda) a ze tamci ludzie to moga sobie p---------c na Hawaje jesli chca tam pracowac. Nie. Nie jest tak. Rodza sie, z----------a tam gdzie im blisko i gdzie w sumie Pan laskawie zaplaci i koniec.

Mozesz sobie ratowac pieski, roslinki czy glodne dzieci.

A mozesz ie ratowac nic, Twoja
  • Odpowiedz
@fuurikuuri:

Rodza sie, z----------a tam gdzie im blisko i gdzie w sumie Pan laskawie zaplaci i koniec.


Ale mają wybór, mogą zdobyć wiedze i zmienić swój los. Chyba nie myślisz, że każdy mieszkanie Tajlandii czy Kambodży pracuje na plantacji ryżu? Mają tam dużo innych możliwości. Mogą pracować jako graficy wykonując zlecenia dla zachodnich firm i zgarniać gruby hajs. Po prostu trzeba chcieć i zrobić coś ze swoim
  • Odpowiedz
@chapeaunoir:

trzeci świat


piwko i fajki codziennie

Przypominam, że nie mówimy o Polsce, nie mówimy nawet o Europie. Tamci ludzie rodzą się, pracują na plantacji i umierają. Nawet jak są geniuszami nie wiedzą, że może być lepsze życie. Twój argument jest inwalidą.
  • Odpowiedz
. Mogą pracować jako graficy wykonując zlecenia dla zachodnich firm i zgarniać gruby hajs.


@chapeaunoir: Hahahahahahahahahahahahahahahaha. Powiedz mi, jak dziecko urodzone w slumsach ma się nauczyć grafiki? Od kogo? Skąd ma wiedzieć, że w ogóle jest taki zawód?
  • Odpowiedz
@chapeaunoir: Tak, dokladnie ci ludzie ktorzy maja dostep do komutera wybieraja prace na plantacji... Czy ty masz cos nie tak z glowa? Ci ktorzy moga zdobyc edukacje i ci ktorzy maja dostep do takich luksusow jak komuter to i moga byc grafikami. Sadzisz ze kazdy moze sobie pojechac i zdobyc wiedze czy tak p--------z dla zabawy?

Jestes ulomny. Napisalam ze mnie to nie obchodzi, a ty na sile chcesz samemu sobie wmowic ze to TY robisz i to TY jestes wspanialy a komus to przeszkadza. Mam w------e, jesli o mnie chodzi to mozesz i te biedne swinie piersia karmic. Ja robie co innego. Szukasz poklasku? Prosze, och jestes wspanialy ze pomagasz, no po prostu wysle ci czekolade.

Gdzie ja napisalam ze kazdy czlowiek. I znowu Ty wymagasz od ludzi podejscie logicznego a sam wszystko przeinaczasz jak ten rudzielec w
  • Odpowiedz
@fuurikuuri:

Po co mi wmawiasz coś czego nie napisałem?

Ludzie chodzą do szkół, mają książki i wiele innych źródeł wiedzy. Mogą zajarać się czymś i do tego dążyć nie muszą spisywać swojego losu na plantacje czegoś.

Zresztą piszecie okropne bajeczki i robicie w Azjatów ludy pierwotne, które jedyne co robią to zbierają ryż... Info kompletne wyciągnięte z d--y i nie wiem po co w ogóle z tobą rozmawiam przy takim
  • Odpowiedz
@chapeaunoir: No właśnie w tym rzecz, że część plantacji może się znajdować w wioskach Indian w Ameryce Południowej. Cóż za zbieg okoliczności.

Tak, myślę że dzieci np. w Kambodży mają ograniczony dostęp do szkół i książek.
  • Odpowiedz
@chapeaunoir: Tak, zupelnie, info z d--y.

Jestem przekonana, ze Chinczyk z ktorym o tym rozmawialam zupelnie nie ma pojecia na temat tego co sie w jego kraju dzieje.

wybacz.

Ide dalej pic swoja juz zimna kawe bo moj 3 letni bratanek mysli w bardziej logiczny sposob.
  • Odpowiedz
@negatywne_myslenie: Indianie żyją sobie sami i nie pracują dla nikogo.

Tak, myślę że dzieci np. w Kambodży mają ograniczony dostęp do szkół i książek.


Nawet jeśli to jak mam im pomóc? Nic złego im się nie dzieje. Za zarobione pieniądze mogę kupić co chcą. Nikt ich do pracy nie zmusza, sami siebie wyżywią bez pracy.
  • Odpowiedz
@chapeaunoir:

I o tym wlasnie mowilam. ale nie byles w stanie tego przetworzyc.

Jesli nie mozesz im pomoc, albo nie masz ochoty, srodkow czy chociazby masz to w dupie to co innego niz stwierdzenie ze takich sytuacji nie ma, wszyscy maja komutery, wszyscy moga isc na studia, generalnie nikt nie musi z---------c, a to ze robia to na plantacji to tylko zeby sie opalic.

Tak, I w calym tym wielkim
  • Odpowiedz