Wpis z mikrobloga

#linux #opensuse #arch #elementaryos #xubuntu #ubuntu #komputery

Chciałem zainstalować PyQt5, skończyło się na tym że rozwaliłem sobie pół systemu, #!$%@?ą się x, komendy w konsoli nie działają (nawet nie wiem jak to możliwe), po starcie wywala błędy typu http://pasteboard.co/1cqmKXrX.png

Pytanie brzmi: openSUSE, Arch, elementary czy xubuntu? :) Z jednej strony chciałbym spróbować czegoś nowego, z drugiej nie chce mi się bawić w konfigurację przez kilka godzin, chciałbym coś stabilnego do użytku codziennego.
  • 15
  • Odpowiedz
@skew: Używałem kilka lat Archa i przesiadłem się znów na openSuse. Tu przynajmniej mam pewność że aktualizacja niczego nie spartoli. Wada - uboższe repozytorium niż w Archu
  • Odpowiedz
@skew: Jeśli nie chcesz się bawić w konfigurację to Arch odpada. Jeśli chcesz coś stabilnego to elementary odpada. Ja openSUSE nie lubię (wydaje mi się jakiś taki biedny). Poszedłbym w coś od Ubuntu.
  • Odpowiedz
Okey, zdecydowane, mint cinnamon się pobiera. Potrzebuję czegoś co będzie stabilne na codzień, a mint chyba taki jest. Zobaczymy. Dzięki za pomoc!
  • Odpowiedz
@skew: mialem sam minta kilka wersji a teraz w sieci mam 2 stacje z tym systemem ogólnie jeden się sypie a z drugim tez sa problemy nie polecam

Za to Debiana mam u siebie kilka lat i dziala tak samo szybko jak po instalacji
  • Odpowiedz
@skew: Szczerze? Nigdy nie ogarniałem Archa choć podchodziłem do niego co najmniej ze cztery razy ;) Nawet dziś gdy zainstalowałem sobie podstawowy system zgarnąłem zonka bo nie znalazłem ifconfig po reboocie ;) Chwila googlowania i było jasne że teraz trzeba się posłużyć poleceniem "ip" ale jakbym nie był na wirtualnej maszynie tylko na rzeczywistej to po reboocie miałbym system któremu nie potrafiłbym podnieść interfejsu sieciowego. Aha bo bym zapomniał: systemd
  • Odpowiedz
@biadolique: > Once again something new and unnecessary. We liked, even loved, the old shell script based scheme. But there are bored and restless programmers out there without enough imagination to find better things to do. So, like Hollywood remakes of old classics (which again underscore lack of imagination and creativity), we have systemd and are probably stuck with it.

Miałem podobne odczucia gdy z pasji i nudy zacząłem zabawę
  • Odpowiedz