Wpis z mikrobloga

Czemu na lewice stosuje się pogardliwe sformułowanie "LEWAK"?

Czemu wy z prawicy, nie macie szacunku do innych poglądów i czemu nie macie tolerancji do innego rodzaju myślenia?

Ja jestem z lewicy, ale mam szacunek do kazdych poglądow, bo poglady mogą byc rozne wraz z sytuacją zyciową zyciową i tokiem rozumowania swiata.

#pytanie #oswiadczenie #knp #4konserwy #neuropa #tolerancja
  • 58
  • Odpowiedz
@Yahoo_: ależ kolega to już zrobił za mnie. Jak ukradniesz komuś 10 tysięcy, jedynie 6 rozkradniesz, a 4 dasz biednym dzieciom, to i tak będę za tym, byś zapieprzał w kamieniołomie przez następne 10 lat.

Ani szkolnictwo, ani leczenie nie są bezpłatne.
  • Odpowiedz
@Yahoo_: a czy ja mówię coś złego o państwowej policji i sądach? Przecież nie kwestionuję sensu istnienia państwa jako takiego, bo nie jestem anarchistą. Policja i sądy nie świadczą nikomu żadnych "bezpłatnych usług" (których nie każdy potrzebuje) za gruby hajs, tylko zapewniają przestrzeganie prawa i tym samym istnienie państwa.

Ale gdy tylko policja i sądy zaczęłyby wychodzić poza swoje role i zagarniać w tym celu kasę - to popieranie takich
  • Odpowiedz
@Pantokrator: Jak to nie świadczą usług? Zabezpieczenie przed kradzieżą mojego majątku nie jest usługą? Oczywiście, że jest. Czym taka usługa różni się od leczenia czy edukacji? I wreszcie co państwo i istnienie prawa ma do mojej wolności?
  • Odpowiedz
@Yahoo_: policja nie zabezpiecza twojego majątku przed kradzieżą.

Na jakim ty cholera świecie żyjesz?

Ty sam zabezpieczasz swój majątek przed kradzieżą. Rolą policji jest jedynie egzekwować prawo - w tym wypadku wykrywać przestępstwa i ich sprawców, chwytać ich i zapewniać wykonanie wyroków sądowych.
  • Odpowiedz
Ok, a czy bezpłatne sądownictwo i policja są złodziejstwem?


@Yahoo_: podatki są złodziejstwem, ich wydatkowanie to paserstwo. niezależnie od celu

tak. janusz lewak i złodziej :|


@cinkek: etatysta. mniej szkodliwy/dotkliwy w złodziejstwie od innych (przynajmniej - deklaratywnie)
  • Odpowiedz
@spluczka: Twoje zdanie znam :P

@Pantokrator:

Rolą policji jest jedynie egzekwować prawo - w tym wypadku wykrywać przestępstwa i ich sprawców, chwytać ich i zapewniać wykonanie wyroków sądowych.


Nieistotne. Tak czy siak jestem zmuszany do płacenia za usługę, za którą płacić nie chce. Jak widzisz kolega powyżej zgadza się ze mną. Innymi słowy, jeśli chcesz być spójny logicznie musisz uznać JKM za złodzieja :)
  • Odpowiedz
@Yahoo_: poza tym, jeszcze jedna rzecz - państwo nie może istnieć bez policji i sądów, bo bez policji i sądów nie może wywiązywać się ze swojej jedynej roli - zmuszania bardzo nielicznych, niepraworządnych/nieuczciwych ludzi do respektowania praw i wolności innych ludzi.

Raz jeszcze - nazywaj sobie działania policji i sądów jak chcesz. Wmawiaj sobie, że to usługi. Ale państwo bez policji praktycznie nie istnieje. Za to bez służby zdrowia czy
  • Odpowiedz
@cinkek: j/w. możesz powiedzieć że przedkładasz własne bezpieczeństwo czy swój światopogląd dt. istoty państwowości ponad wolność i moralność, ale nie rób, proszę - #!$%@? z logiki
  • Odpowiedz
@Yahoo_: nie muszę uznać JKM za złodzieja, tak długo, jak długo dąży do państwa minimum. Państwo minimum to pewien model teoretyczny, który MOŻE być nieosiągalny. Ale można do niego dążyć. Czy może istnieć państwo bez policji i sądów? Wątpię. Ale jeśli w przyszłości w jakiś tajemniczy sposób się to uda - to wówczas będę nazywał wydawanie pieniędzy na policję i sądy złodziejstwem.
  • Odpowiedz
poza tym, jeszcze jedna rzecz - państwo nie może istnieć bez policji i sądów, bo bez policji i sądów nie może wywiązywać się ze swojej jedynej roli - zmuszania bardzo nielicznych, niepraworządnych/nieuczciwych ludzi do respektowania praw i wolności innych ludzi.


@Pantokrator: A co mnie interesuje istnienie państwa w kontekście złodziejstwa? Czy jak państwo kradnie, żeby móc funkcjonować jest lepiej niż jak ktoś kradnie, żeby wyleczyć Marysię z nowotworu?
  • Odpowiedz
@Yahoo_: sam sobie odpowiedziałeś. Wystarczy, że chwilę pomyślisz. Państwo ma jedynie dbać o własne istnienie - a istnieje wtedy, gdy utrzymuje na określonym terytorium określony porządek.
  • Odpowiedz