Wpis z mikrobloga

@sha4ky: Od czegoś trzeba zacząć. Z programowaniem miałem styczność w technikum (c++) i po prostu chcę się przekonać czy jestem w ogóle zdolny zacząć działać teraz w tej dziedzinie.
  • Odpowiedz
@BrodatyCiul: Najważniejsze to chcieć. Doświadczenie to jedno, ale logiczne myślenie to drugie. Znam developerów którzy mają 10+ lat doświadczenia a to klepacze kodu i znam takich świeżo po studiach gdzie piszą super kod.

Tak naprawdę musisz spróbować. Może najpierw tak jak napisałem zorientuj się jakie masz możliwości w okolicy. Popatrz czego szukają firmy. I wtedy poczytaj jakieś książki i zacznij kodować. Dużo lepiej w CV wygląda jak masz kilka programów,
  • Odpowiedz
@BrodatyCiul: jeśli programowałeś w technikum to na jakim poziomie (znaczy czy Ci wychodziło) i czy lubiłeś to robić? Kto czego by nie powiedział, programowanie to zawód 24/7. Jeśli klepałeś kod bo musiałeś a teraz stwierdziłeś HEJ wszędzie piszą o tych hajsach z IT to ja też tego chcę... tak się nie da. Na blogach i youtube też da się pieniądze robić tylko, że trzeba zacząć przynajmniej z podejściem fajo zabawa
  • Odpowiedz
@asterix61: Programowanie zawsze mnie nudziło i po prostu też tego nie ogarniałem, wolałem grafikę. Może to brak umiejętności logicznego myślenie a może lenistwo, nie wiem dla tego chcę sprawdzić. W technikum pisało się progsy na kartkach, na sprawdzianach wystarczyło przepisać program z książki ( jak coś zmieniłeś po swojemu to niższa ocena).

Moje pytanie nie było do końca tak głupie bo są np. dziedziny gdzie możesz lata coś robić a
  • Odpowiedz
@BrodatyCiul: no ok dobrze. Nie musisz mnie wcale słuchać ale zaproponuje Ci coś. Jeśli już pisałeś coś w c++ ale na tych kartkach... to pobierz sobie dev cpp i napisz coś tam, jak chcesz to Ci mogę podrzucić zadania z 1 semestru z mojego kursu podstaw programowania. Sam zobaczysz czy cię to wciągnie, czy będziesz się męczyć. Jeśli masz jakieś podstawy i będziesz łatwo pisał prosty kod, to wtedy polecam
  • Odpowiedz
@asterix61: Dzięki możesz porzucić chętnie cobie c++ przypomnę ;)

Zawsze mnie coś do pythona ciągnęło, chyba dla tego, że bawiłem się trochę programem do grafiki Houdini i tam do pisania skryptów był Python.
  • Odpowiedz