Wpis z mikrobloga

Dziś o 19 wynosimy własne cztery satelity na orbitę. Onuce mogą tylko udawać że tego nie widzą więc kilka słów co to realnie oznacza i jaki ma wpływ na nasze bezpieczeństwo?
1.Rosja może zapomnieć o zaskoczeniu. Rosyjska taktyka opiera się na:
-maskowaniu,
-zasłonach dymnych,
-nocnych przerzutach,
-udawaniu krzaków w lesie.
No to smutna wiadomość: SAR widzi WSZYSTKO. Chyba że Rosjanie zaczną się maskować pod postacią czarnych dziur - ale coś czuję, że to dla nich za skomplikowane.
2. Polska artyleria będzie miała tryb „wallhack”. HIMARS-y, Kraby i cała reszta dostaną dane dużo szybciej. Ukraina musi często prosić o zdjęcia, my możemy w każdej chwili zrobić je sami. Rosyjskie „tajne magazyny” z paliwem, „ukryte” w stodole obok traktora i to jeszcze podczas gęstej mgły? Cyk – z orbity, rozpoznane, obrobione i gotowe do weryfikacji
3. Rosyjska maskirowka? No cóż to trochę tak, jakbyś próbował ukryć czołg pod firanką. Satelita SAR:
„Widzę cię, Andriej.”
Rosyjski dowódca:
„Ale ja pomalował…!”
Satelita:
„Widzę cię bardziej.”
Polska zobaczy to szybciej, przeanalizuje szybciej, zareaguje szybciej. Różnica między PL a UA? Ukraina walczyła korzystając z danych od partnerów. Polska będzie walczyć mając własną kosmiczną świadomość sytuacyjną. A kto ma informacje - ten wygrywa.
Źle to wyglada dla rosji

#wojna #rosja #technologia
kubkarzzswarzadza - Dziś o 19 wynosimy własne cztery satelity na orbitę. Onuce mogą t...

źródło: 544209_r2_940

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach