Wpis z mikrobloga

#budowadomu
#domwbrzozach
#budowa

Kolejna aktualizacja.
- ekipa od wylewek zrobi od razu strych i parter w tym tygodniu
- styropian rozłożony na strychu, 30cm grafitu, każda warstwa na zakładkę. Dodatkowo częściowo ocieplone już ściany kolankowe i szczytowe żeby posadzka nie dotykała ścian.
- niestety wkradł się zonk i muszę zerwać styropian z komina bo powinna być wełna czyli materiał niepalny w przypadku komina do kominka. Pożar sadzy mógłby spowodować stopienie się styropianu. Mój błąd że nie poczytałem o tym nic i zrobiłem ocieplenie styropianem.
- kończę robic skrzynie na schody na strych, będę musiał dorobic jakiś stopień bo łącznie grubość wyjdzie koło 66cm i może być ciężko z drabinki wejść wyżej.
- powoli zbieram graty do malowania typu grunty, farby czy narzędzia do malowania dokupuje.
- wkopany wlz 4x16mm² w miedzi, do tego położony 3x2.5mm² w razie czegoś do rogu działki.
- wkopany kabel do garażu 5x4mm² i wyprowadzony do rozdzielni.
- dodany jeden ekstra arot z rozdzielni na podwórko.
- za jakieś 3 tygodnie pompa ciepła i rekuperator montaż.
- za około 2 tygodnie rozdzielnia i myślę że podepniemy prąd do domu już na gotowo.
tomasz-wisniewski1989 - #budowadomu 
#domwbrzozach 
#budowa 

Kolejna aktualizacja. 
...

źródło: temp_file1074072576325554238

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tomasz-wisniewski1989 ja to myślałem skrzynie zrobić do poziomu stropu, a ten stopień zrobić jakimś kawałkiem klocka drewnianego opartym częściowo na stropie lub deski na styropianie w środkowej warstwie, tak aby on był wygodniejszy i ciut do przodu względem ostatniego legalnego stopnia.
  • Odpowiedz
@akuku75 w sumie też mógłbym wykroić kawałek styropianu i tam zrobić taki ukryty stopień żeby nogę opierać na stropie. Taka półka w ścianie by się zrobiła. Ale musiałbym to jakoś obrobić czymś chyba ;) pomyśle dziś czy jest sens komplikacji. I tak muszę wyjechać ponad styropian
  • Odpowiedz