Wpis z mikrobloga

@support: jest po Ang. Akurat ja operuje lepiej hiszpańskim i mam go na codzień, bo tu mieszkam. Wiec używam po prostu po hiszpańsku :P z przyzwyczajenia no i w szkole mamy podobnie :)
@porque: Mam tutaj pod reka na virtualboxie w pelni skonfigurowana instalke 11g enterprise ale biorac pod uwage ze chce tylko sprobowac apexa to serio nei chce mi sie pol dnia spedzic nad konfiguracja i sprawdzaniem czemu nei dziala :)
@msq: spoko. Rejestracja to w sumie chwila. Pare pytań i juz. Nawet nie wiem o co pytali niekiedy. Ale szybko poszło. I teraz mam to co potrzebuje. Można własne apki tworzyć i jakieś stronki HTML nawet. Ja tylko plsql do nauki na zaliczenie mi potrzebne. Wiec stworzyłem zapytaniem tabele i teraz bede sie bawił. Sprawdziłem plsql działa jak widac.
@porque: Z PL/SQLa to ja sie poniekad utrzymuje :) Ale apexa nigdy nie probowalem.... Choc pewnie gdzies w pracy by sie dev do apexa znalazl... ale nie bede chlopakom w niedziele gitary zawracal takimi duperelami.

No zalozenie konto to faktycznie chwilka. Juz mam aktywne.
@msq: jak cos to sie dopytam. Bo te triggery z Pl/sql to dla mnie czarna magia. Skąd to cholerstwo wszystko wie. XD. Funkcje i wszystko ja rozumiem. Ale te triggery to wiesz xD dziwne dla mnie :)
@msq: jakim cudem bez przekazania parametrów to gowno wszystko wie i kiedy robić xD najpierw to ja je przejrzę i zrobię pare ćwiczeń. XD no i profesorek takie skrótowe zadania pisze. A ja lubie jaśnie opisane co ma robić. A nie xD
@porque:



CREATE
```**```
 
```**```
OR
```**```
 
```**```
REPLACE
```**```
 
```**```
TRIGGER
```**```
 Print_salary_changes
``````
  
```**```
BEFORE
```**```
 
```**```
DELETE
```**```
 
```**```
OR
```**```
 
```**```
INSERT
```**```
 
```**```
OR
```**```
 
```**```
UPDATE
```**```
 
```**```
ON
```**```
 Emp_tab
``````
  
```**```
FOR
```**```
 
```**```
EACH
```**```
 
```**```
ROW
```****```
WHEN
```**```
 (
```**```
new
```**```
.Empno > 0)
```**```
DECLARE
```**```
    sal_diff 
```**```
@porque:

To mowi w zwiazku z jaka akcja i po czy przed

BEFORE DELETE OR INSERT OR UPDATE

To mowi na jakim obiekcie

ON Emp_tab

A dalej juz zwykly sql. poprzez :old.nazwakolumny masz dostep to aktualnej wartosci kolumny

Poprzez :new.nazwakolumny do nowej.
@msq: to znaczy to ja ogarniam. W sumie to nie jest skomplikowane. Po prostu komplikuje to niejasna dla mnie treść zadania. Co powoduje u mnie error mózgu i nie potrafię iść dalej. Lubie jasno rzeczy opisane nie ze mi palnie ze te 3 rzeczy. I są dwie opcje. Albo ze error bo sueldo cos tam. Albo zwieksze lub zmniejsznie sueldo. Etc. Lubie jak przy funkcji czy procedure to i to ma
@msq: dzięki :). I to są podstawy. Bo i jak juz wyjątki jak juz to zdefiniowane przez Ora. A jak cos to bym przetłumaczyl:). W sumie to muszę sobie poćwiczyć. Dzisiaj i jutro i rano we wtorek i na pewno to zdam. Ale resztę sql mam zaliczone na maxa. Wiec chciałbym minimum 9/10 miec a najlepiej ocenę 10 :) bo ostatni rok ta materia jest. W następnym to będzie w połączeniu