Wpis z mikrobloga

Spotkaliście się kiedyś z opinią, iż w eleganckich domach nie ściąga się butów i można palić papierosy? Jeszcze zakaz palenia jest akceptowalny ze względu na smród, nie każdy musi to lubić, ale wymagać od gościa ściągania butów, bo wniesie bród, dopiero sprzatałam/em, #cebulamocno. Ja się kiedyś spotkałem i uważam, że rzeczywiście coś w tym jest. Nie wymagam od gości ściągania butów... nigdy... a palić sam palę w domu, więc kompletnie mi to nie przeszkadza.

#rozkminy #rozkminyzdupy #oswiadczenie #oswiadczeniezdupy #kajfuswnorwegii ;)
  • 5
Spotkaliście się kiedyś z opinią, iż w eleganckich domach nie ściąga się butów i można palić papierosy?


@maQus: słyszałem. Można też nasrać na telewizor, ale od czasu, gdy zniknęły kineskopowe, ciężko trafić.

A tak serio: ściągania butów nie żądam, ale zakazuję palenia. Jeśli jednak przyszedłby gość w zabłoconych buciorach i chciał wejść dalej, to bym go zwyczajnie nie wpuścił.
@maQus: u mnie w domu, zarówno rodzinnym jak i tu, gdzie mieszkam teraz nigdy nie wymagam od gości zdejmowania butów. Ale widać, że sami często traktują to jako coś nie do przyjęcia i upierają się, że zdejmą :D pomimo moich zapewnień, że naprawdę nie ma takiej potrzeby.

Co do papierosów to w rodzinnym domu tylko ja paliłam, najczęściej u siebie w pokoju. Ale gość zawsze bez problemu dostawał popielniczkę i nigdy
@maQus: myślę że gospodarz nie powinien zwracać uwagi na obuwie gościa, to raczej gość może spytać czy może zostać w butach/ zdjąć buty z racji dobrego wychowania

co do fajek to jednak powinno się spytać czy "można tutaj palić" ponieważ palenie bez pytania jest symbolem wyższości gościa nad innymi i może być źle odebrane w towarzystwie
Zawsze mowie żeby nie ściągali no moze poza okresem jak leje i wszędzie bloto albo zima (nie mowie żeby ściągali ale to oczywiste) a i tak wszyscy ściągają.