Wpis z mikrobloga

@MooSK: Tak pół żartem, pół serio napisałam, bo słonina (niesolona, nieprzyprawiona, surowa) to raczej w zimie. Chociaż może i teraz nie zaszkodzi. W mięsnym dostaniesz, grunt żeby nie była przetworzona. Smalec też spoko.
  • Odpowiedz
@MooSK: Dawno temu ją przygarnęła? Małe ptaki często wypadają z gniazda i jest to normalne zjawisko. Jest bardzo niewiele ptaków dla których wypadnięcie z gniazda jest nienaturalne i trzeba się nimi zająć (np. jerzyk). Generalnie sikorkę czeka teraz niestety najprawdopodobniej szybka śmierć.
  • Odpowiedz
@MooSK: Obrośniętych sikorek się nie podejmuje. W przypadku większości ptaków jest to naturalne zjawisko, że niekoniecznie nauczą się latać za pierwszym razem. Często wyskakują z gniazda nie mając fizycznej możliwości by latać (niewyrośnięte sterówki, lotki itp). Takie ptaki to podloty. Wtedy taki ptak zostaje na ziemi, ale nie jest porzucany przez rodziców. Jest karmiony i rodzice zajmują się nim do czasu aż będzie gotowy do pełnoprawnego lotu. Wzięcie do domu takiego
  • Odpowiedz
@MooSK: Specjaliści ci najlepiej powiedzą. Ja żadnym ekspertem nie jestem. Generalnie takie podloty się albo zostawia albo sadza na gałęzi w pobliżu. Rodzice często są nieopodal i to tylko wrażenie, że ptak jest porzucony.
  • Odpowiedz
@mateusz-zp: No właśnie czytam o tym. Nie wiem w jakich okolicznościach ptaszek został odnaleziony. Może faktycznie niepotrzebnie go ten znajomy zabrał. Zadzwonię do Ptasiego Azylu i zawiozę im do opieki o ile się zgodzą.
  • Odpowiedz