Wpis z mikrobloga

Zapełnilam mój 4 tb dysk plikami (dużo zdjęc raw i video, seriale itd) i myślę nad gotowym NAS z 4 kieszeniami.

Dopiero się edukuję i czytam, ale czy patrzeć głównie na Synology czy Qnap też ma dobre albo lepsze alternatywy? Czytałam, że mieli problem z security i ich soft trochę zalatuje starością , ale za to hardware maja lepszy. Jak ze wsparciem i trwałoscia?

https://www.ceneo.pl/142823232
https://www.ceneo.pl/145547424

Z synology myślałam o DS923+, a Qnap może TS-464?

#nas #dyski #server #serwery #qnap #synology #backup
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@donalejd: fanów każdego z systmów znajdziesz. Ja mam QNAPa i jest git, ważne by skonfigurować wszystko tak by jak zdechnie coś to szybko sobie odbudować z backupu.
  • Odpowiedz
qnap softwarowo gorzej wypada sprzętowo lepiej. Backup i tak powinnaś mieć w razie draki. Na pewno QNAP'a nie wystawiał bym na świat bez tunela.
  • Odpowiedz
@donalejd: To zależy.

Czy potrzebujesz mieć dostęp do plików lokalnie, czy w innych miejscach/na innych komputerach?
Jeżeli lokalnie to jest ogrom obudów zewnętrznych JBOS, RAID i czegokolwiek sobie nie wymyślisz.

Jeśli potrzebujesz dostępu "z zewnątrz". To czy weźmiesz Synology, Qnap, Terrę, Asustor - wszystko będzie działać. Po prostu. Out of
  • Odpowiedz