Wpis z mikrobloga

Wzrost PKB w latach 1994-2003: 45,7%

Wzrost PKB w latach 2004-2013: 40,4%

Średnie bezrobocie w latach 1994-2003: 15,05% (~2,33 mln)

Średnie bezrobocie w latach 2004-2013: 13,59% (~2,11 mln)

Liczba osób, które wyjechały za granicę od 2004 roku: ~2 mln

Niech nawet (licząc bardzo mocno na wyrost) co druga osoba z tych co wyjechały była w wieku nieprodukcyjnym to i tak zostaje 1 milion ludzi, którzy mogą pracować. Wynika z tego, że statystycznie rzecz biorąc, od 2004 roku w Polsce nie powstało ani jedno nowe miejsce pracy - a wręcz przeciwnie, liczba miejsc pracy spadła.

Dziękujemy ci Unio Europejska oraz wam drodzy rządzący z lewicy pobożnej i bezbożnej...

#ue #ekonomia #polityka #4konserwy #neuropa
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fir3fly: @Supercoolljuk2:

Jest to sumaryczne tempo wzrostu gospodarczego. Nie wskazuje to w żadnym razie tego o ile wzrosło Polskie PKB w danym okresie, ale wskazuje tendencję (w tym przypadku spadkową) tempa wzrostu - tylko tyle. Faktycznie w pierwszym wpisie użyłem niewłaściwego określenia sugerującego, że są to wartości o jakie zwiększyło się PKB w danych latach - mój błąd.
  • Odpowiedz
@Supercoolljuk2:

Ależ ja nie próbuję wcale udowodnić, że jest inaczej. Uważam tylko, że biorąc pod uwagę to jak Polska rozwijała się przez 10 lat przed wstąpieniem do UE i po tym wstąpieniu to nie ma żadnych podstaw aby twierdzić, że ostatnie 10 lat to okres jakiegoś cudu gospodarczego wywołanego wstąpieniem. I nie, nie twierdzę, że ty tak twierdzisz. ;)

@fir3fly

Że wstąpienie do UE nie było dla naszej gospodarki
  • Odpowiedz
@xvovx: >rozwijamy się wolniej niż w poprzednim okresie.

A kojarzysz mistrzu manipulacji, że od sześciu lat na świecie trwa głeboki kryzys? Czepianie się, że rozwijamy się troche wolniej "niż w poprzednim okresie" jest troche nie fair
  • Odpowiedz
@henry-jest:

Ten "trwający od 6 lat" głęboki kryzys na świecie (a już na pewno w USA) skończył się jakieś 2 lata temu. Tylko u nas wciąż jest on odpowiedzią na wszystko.
  • Odpowiedz
@fir3fly:

Jak nie wiesz co twierdz rząd, to ja nie wiem jakim cudem masz bordo. ;)

A moja analiza oczywiście, że jest uboga. Chyba nie sądzisz, że będę poświęcał jakąś wielką uwagę i czas na robienie głębokich i precyzyjnych analiz, po to aby zamieścić je na mirko, gdzie przeczyta to może ze 100 osób. ;D
  • Odpowiedz
Jak nie wiesz co twierdz rząd, to ja nie wiem jakim cudem masz bordo. ;)


@xvovx: jest wiele ciekawszych tematów niż polityka, a na szczęście Wykop nie jest (jeszcze) serwisem wyłącznie dla gimbopolitykierów. :]
  • Odpowiedz
jest wiele ciekawszych tematów niż polityka. Na szczęście Wykop nie jest serwisem wyłącznie dla gimbopolitykierów. :]


@fir3fly

Jak na kogoś kto z takim lekceważeniem mówi o polityce zamieszczasz podejrzanie dużo wpisów pod tagami #neuropa, #ekonomia i paru pokrewnych. ;P
  • Odpowiedz
A moja analiza oczywiście, że jest uboga. Chyba nie sądzisz, że będę poświęcał jakąś wielką uwagę i czas na robienie głębokich i precyzyjnych analiz, po to aby zamieścić je na mirko, gdzie przeczyta to może ze 100 osób. ;D


@xvovx: Nie, nie sądzę. Gdyby jakaś gazeta przedstawiła wybiórcze dane wyselekcjonowane pod tezę, to jakby się to nazywało? Hmm.

Jak na kogoś kto z takim lekceważeniem mówi o polityce zamieszczasz podejrzanie
  • Odpowiedz
Nie, nie sądzę. Gdyby jakaś gazeta przedstawiła wybiórcze dane wyselekcjonowane pod tezę, to jakby się to nazywało? Hmm.


@fir3fly:

Manipulacja oczywiście. Jednakże manipulacja manipulacji nie równa. Ja zestawiłem dane z 10-letnich okresów - jakbym naprawdę chciał zmanipulować przekaz i "udowodnić" swoje racje to bym zestawił najlepszy rok sprzed wejście do UE z najgorszym rokiem po
  • Odpowiedz
jakbym naprawdę chciał


@xvovx: czyli co, nie chciałeś, ale musiałeś, czy jak? ;) To, że zastosowałeś bardziej subtelną manipulację nie jest żadnym usprawiedliwieniem.

Skoro tak, to czemu poświęcasz jej aż tyle czasu i uwagi? ;P


@xvovx: nie poświęcam jej aż tyle czasu i uwagi, choć i to zbyt dużo.
  • Odpowiedz
@fir3fly:

Tego co zrobiłem nie uważam w żadnym razie za manipulację. Porównałem dwa równej długości okresy czasu - jeden sprzed wejścia do UE, drugi po wejściu do UE. Gdzie tu manipulacja? Wstąpienie Polski do UE wbrew rządowej propagandzie nie było wcale dla polskiej gospodarki jakimś cudem. Nie nastąpił żaden "skok cywilizacyjny".
  • Odpowiedz
@xvovx: poza tym jeszcze:

Niech nawet (licząc bardzo mocno na wyrost) co druga osoba z tych co wyjechały była w wieku nieprodukcyjnym to i tak zostaje 1 milion ludzi, którzy mogą pracować. Wynika z tego, że statystycznie rzecz biorąc, od 2004 roku w Polsce nie powstało ani jedno nowe miejsce pracy - a wręcz przeciwnie, liczba miejsc pracy spadła.


to jest błędne założenie, że ludzie którzy pozostaliby w kraju nie
  • Odpowiedz
@Supercoolljuk2:

to jest błędne założenie, że ludzie którzy pozostaliby w kraju nie generowaliby popytu, nie zakładali firm, nie uczestniczyli w gospodarce.


Że co!? A gdzie ja niby coś takiego napisałem, że ci co zostali nie generują popytu i nie zakładają firm?
  • Odpowiedz