Wpis z mikrobloga

No #!$%@?ło ich całkiem. #!$%@? ściągam tego #aion od wczoraj. Nie dość, że zajmuje to 33GB, to potem jeszcze update (akurat zwolniłem tyle miejsca na partycji ile żądał instalator) Teraz po w #!$%@? godzinach ściągania #!$%@?ło błąd, że brakuje miejsca. Zwolnij miejsce i uruchom launcher od nowa. No ok, tak zrobiłem. Włączam launcher od nowa a ten #!$%@? ściąga wszystko od początku. Patrzę w "Mój Komputer" a to gówno #!$%@?ło wszystkie ściągnięte do tej pory pliki. #!$%@? wam w dupę #gameforge nie będę grał w to gówno.

#gorzkiezale #mmo #mmorpg #gry ##!$%@?
  • 17
@epi: Nie chodzi już o samą grę. #!$%@?łem się. Kilkanaście godzin ściągania poszło się #!$%@?ć z kto wie jakiego powodu. Jak można tak #!$%@?ć launcher to ja nie wiem.
@franaa: wow, kilkanaście godzin? tez bym się wkurzył :) Gdy ja zaczynałem grac, to całość zajmowała 27gb a update nie był zbyt duży.
@epi: No niestety mam takiego neta, jakiego mam. Już obczaiłem dlaczego się tak stało. W ustawieniach launchera masz tickboxa pt. "Po ukończeniu instalacji, plik instalacyjny zostanie skasowany". Oczywiście jest zaznaczony domyślnie. Tyle, że instalacja niby doszła do skutku i pojawił się update, a zamiast pliku instalacyjnego, #!$%@?ło mi całą grę. No #!$%@? geniusze. Właśnie wystosowuję maila do supportu, gdzie jadę po nich jak po burych sukach. (Ale bez wulgaryzmów, niech to
@epi: no czy np mogę isc sobie gdzieś i klepac gimbusow przyprawiajac ich o rage quity bo właśnie sobie robili questa czy cos;) bo na loot to nie ma co liczyć pewnie.
@000loki: aha, czyli chcesz być tym gorszym typem gracza :) PvP ogólnie istnieje, walki są całkiem fajne, są też jakies wojny gildii i inne rozrywki ale nie wnikałem, miasta są bezpieczne, ale poza nimi można sie nawalać, trzeba tylko sobie włączyć pvp mode
@epi: dlaczego gorszym? Ja lubie PvP, ktos moze zjechac mi dupsko, komus moge zjechac ja. Prosta sprawa. Po prostu to jest gra i nie mozna jej traktowac zbyt powaznie ;). Osobiscie preferuje gry gdzie w PvP mozna stracic wszystko (jak np bylo w Ultimie Online). To tylko piksele ;)

fajnie by bylo jakby byly jakies np serwery pvp. Kto chce ten gra na takich serwerach i musi sie liczyc z tym,
@000loki: Nie mam nic przeciwko pvp na sensownych zasadach, osobny serwer pvp jest spoko. Ale wpadanie i koszenie expiące low-levele to imho czyste chamstwo i powinno być tępione :)

Generalnie są 2 rasy i zgodnie z fabulą są sobie wrogie. Między nimi pvp jest defaultowo włączone i chyba wręcz wymagane. Nie pamietam, czy mozna atakowac swoich. Pamiętam nawet questy, które wymagały zrobienia czegoś na terenie wrogiej nacji, nie wiem po co
@epi: nie no #!$%@? nubkow to nie fun, a zwykle problemy psychiczne. Tzn jesli kogos takie cos bawi na dluzsza mete to sorry.

Ja jednak nauczyony z takich gier jak Rust (gdzie np lataja golasy) czesto wpadalem i bilem co popadnie, bo np taki golas mogl wyciagnac gnata i mi strzelic w tyl glowy ;)).. takze low levele low levelami, ale z drugiej strony pewnie 70% takich low leveli jakby miala
@epi: ogolnie rozwiazania jakie byly w UO dotyczace PvP byly fajne. Za PvP byly nagrody, jednak jesli nagminnie kogos napadales etc, to tez byly kary - byles banita.
@000loki: Mi się podobało rozwiązanie w Ethersadze. Na serwerze było z 16 kanałów, parzyste tylko pve, nieparzyste pvp. Kto chciał się bić, mógł się bić. Kto chcial mieć spokój, miał spokój :)