Wpis z mikrobloga

  • 0
@sylwek2k: Zwalniałem tylko drukowanie. Bardziej się zastanawiałem czy mógłbym np zastosować wszystko na raz + zwiększyć dyszę i grubość warstwy - i czy np to by miało sens.
  • Odpowiedz
Bardziej się zastanawiałem czy mógłbym np zastosować wszystko na raz + zwiększyć dyszę i grubość warstwy - i czy np to by miało sens.


@Kryspin013:

oczywiscie ze tak, ale jak masz problem ze sklejaniem sie wastw PLA to jest to juz duzy problem. Wbrew pozorom, duzo juz nie ugrasz, PLA laczy sie naprawde mocno ze soba nawet w standardowych warunkach :)
  • Odpowiedz
  • 0
@Kryspin013:


oczywiscie ze tak, ale jak masz problem ze sklejaniem sie wastw PLA to jest to juz duzy problem. Wbrew pozorom, duzo juz nie ugrasz, PLA laczy sie naprawde mocno ze soba nawet w standardowych warunkach :)


@sylwek2k: Nie mam problemu. Chodzi o co innego. Ostatnio dostałem element do druku nie zaprojektowany przeze mnie, który miał zatrzask w osi Z. Ten zatrzask ofc się złamał jak któryś raz z rzędu chciałem
Kryspin013 - >@Kryspin013:

oczywiscie ze tak, ale jak masz problem ze sklejaniem sie...

źródło: Screenshot_2024-10-09_23-21-09

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@pangolin: wiem, że można rekrystalizować polimer przez temp albo w ogóle zasypać w piasku lub soli, ale to nie wchodzi w grę xD

Tzn wygrzanie w stałej temp to jest jakiś pomsył ale przetopienie w formie z piasku lub soli jest bez sensu i gubi wtedy wymiary xD
  • Odpowiedz
Ostatnio dostałem element do druku nie zaprojektowany przeze mnie, który miał zatrzask w osi Z. Ten zatrzask ofc się złamał jak któryś raz z rzędu chciałem sprawdzić jego trwałość.


Zastanawiam się na przyszłość jak mogę zwiększyć wytrzymałość w modelach nie projektowanych przeze mnie bo w moim modelu po prostu inaczej bym to zaprojektował.


@Kryspin013: Drukować z odpowiedniego materiału, dopasowanego do wymagań projektu. PETG, nylon lub dodatki włókien szklanych albo węglowych
  • Odpowiedz
Tu przykład o co chodzi. Element praktycznie nie bardzo możliwy do wydrukowania inaczej niż pionowo, a jednocześnie zatrzask w osi Z. Spowolniłem druk 3 krotnie w stosunku do domyślnych ustawień dla prestu strength i drukowałem na szerszej dyszy.


@Kryspin013:

jak najbardziej jest mozliwy do wydrukowania inaczej. Problem w tym, ze to nie jest model to
  • Odpowiedz
  • 0
@Kryspin013: Drukować z odpowiedniego materiału, dopasowanego do wymagań projektu.


@pangolin: co ty nie powiesz?

PETG, nylon lub dodatki włókien szklanych albo węglowych


@pangolin: Nie o to pytałem konkretnie, ale jeśli chodzi o PETG no to on ma praktycznie te same parametry jeśli chodzi o layer adhesion co PLA.
  • Odpowiedz
@Kryspin013: ostatnio na kanale CNC Kitchen chłop zrobił relację z jakichś targów, i była m.in. drukarka z dogrzewaniem poprzedniej warstwy przed dodaniem nowej, co dawało imponującą trwałość przy użytym materiale (nie PLA). W ramach ciekawostki jedynie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Kryspin013: ostatnio na kanale CNC Kitchen chłop zrobił relację z jakichś targów, i była m.in. drukarka z dogrzewaniem poprzedniej warstwy przed dodaniem nowej, co dawało imponującą trwałość przy użytym materiale (nie PLA). W ramach ciekawostki jedynie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@aso824: sprawdziłem jak to mieliby osiągnąć i nie do końca jest tak jak piszesz, bo tam cała komora jest po prostu znacząco dogrzewana, a
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Tu nie chodzi o siłę sklejania a compliance, PLA jest sztywne i kruche, PETG znacznie bardziej elastyczny. Paradokslanie im mocniej skleisz PLA tym szybciej pęknie
  • Odpowiedz