Wpis z mikrobloga

Potrzebuję pomocy. Ze względu na delikatną naturę pytania wolę to zrobić tutaj niż na chama pytać znajomych i sąsiadów w takiej sytuacji, bo ich tylko w-----ę.

Wytłumaczcie mi proszę jak przeciętny singiel radzi sobie za 5k na rękę(więcej niż mediana w moim mieście wojewódzkim)? Pytam serio bo ja tego nie rozumiem i proszę darować mityczne "pod stołem", bo już widzę jak wam np. bank czy inne korpo coś da bokiem, a takie zarobki to u nich standard xD

Miałem gigantycznego farta i zostałem #programista25k na rękę, ale moim zdaniem żyję skromnie. Moje jedyne zadłużenie to kredyt hipo, jeżdżę 18 letnim gruzem, nie mam żony, dzieci, psa, nie chlam, nie palę, nie ćpam, nie imprezuję, nie gram w gry hazardowe, raz w roku jeżdżę na wakacje, czasem zjem w restauracji, chodzę w 4f, reserved a nie jakimś armanim czy lakoście, mam 3 pary butów(jedna na zime, dwie na lato).

Z głowy średni budżet miesięczny wliczając też roczne opłaty jak np. ubezpieczenie auta.

- Kredyt 3000
- Czynsz, prąd, net, telefon, strimingi 1000
- Zakupy typu żarcie, chemia, zapaszki 1600
- Ubrania w tym buty 200
- Fryzjer i inne usługi 200
- 18 letni gruz ubezpieczenie, paliwo, naprawy 1000
- Restauracje / żarcie na mieście 1000
- Rozrywka typu kino czy gierki 200
- Wakacje 500
- Budżet awaryjny 300 (zakładam 4 miesiące oszczędzania na pralkę z dolnej półki)

Przecież tu nie ma nic ekscentrycznego a już wyszło 9000 xD Ja nie wiem czy jestem jakiś z-----y, ale mi się to po prostu nie klei.

Teoretycznie doliczając łysą corolle w kredycie, alko, papieroski i jakiekolwiek hobby bez problemu przebilibyśmy 12000. Szczerze jak zaczynałem to pisać, to sam się nie spodziewałem jak bardzo tragikomiczna będzie ta kalkulacja ( ͡° ʖ̯ ͡°). Mój sąsiad na korpo pensji 5k z hakiem za najem kawalerki 30m buli 2800(z czynszem i mediami), co on k---a je powietrze?

#przegryw #polska #pracbaza
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@lgtm odejmij od tego żarcie na mieście 1000 i za 1000 się spokojnie wyżywisz sam w domu. Chyba że będziesz robić codziennie krewetki na obiad zamiast ziemniaków z mielonymi z mięsa z biedronki.
  • Odpowiedz
@lgtm
Twoje wyliczenia są jakieś z d--y

8k na rękę. Aktualnie płacimy z dziewczyną 3 300, ale jakbym miał być sam w kawalerce to ze wszystkim miałbym:
Mieszkanie 2500
Benzyna
  • Odpowiedz
@PanMuchomorekk rozpisz swoje wydatki w takich kategoriach jak OP to będzie można porównać. Ludzie często nie doceniają kategorii typu chemia i higiena, albo odzież, bo to nie koniecznie się kupuje co miesiąc. Warto co najmniej pół roku prowadzić budżet to idzie się mniej więcej zorientować ile na co średnio wychodzi
  • Odpowiedz
@lgtm: Problem jest taki, że tacy ludzie właśnie nie żyją a wegetują. Zarabiając 5k można albo mieszkać z rodzicami albo w pokoju, może bieda kawalerce. W takim wypadku mamy:
- Najem pokoju: 1500
- Czynsz, prąd, net, telefon, strimingi: 500
- Zakupy typu żarcie, chemia, zapaszki: 1200
- Ubrania w tym buty: 100
- Fryzjer i inne
  • Odpowiedz
  • 0
@Futhark
Mam budżet zrobiony co do każdej transakcji spokojnie. Chemia i higiena nie kosztuje dużo serio XD.

Ubrania co miesiąc nie muszę kupować, bo mam ich aż za dużo. Choć jak pójdę raz na 3 miesiące to potrafię wydać z 5k.
  • Odpowiedz