Wpis z mikrobloga

smutne ze jakos od 8 lat wiedzialam co chce robic w zyciu i na jaki kierunek isc jednak im blizej tym coraz bardziej mi sie tego odechciewa i wydaje mi sie ze sie nie nadaje w ogole XD to co teraz mi sie wydaje wymarzona praca to chyba tylko speedrun to bezdomnosci albo reszty zycia z depresja ( ͡° ʖ̯ ͡°) pies dla atencji
Quear - smutne ze jakos od 8 lat wiedzialam co chce robic w zyciu i na jaki kierunek ...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

im blizej tym coraz bardziej mi sie tego odechciewa


@Quear: gonienie króliczka > dogonienie

Tak to śmiesznie działa że nieporównywalnie więcej dopaminy idzie jak sobie coś wyobrażamy, niż jak to dostaniemy. I tyczy się to każdego aspektu życia. Dlatego sam ciągle wyszukuje nowe cele, plany, marzenia. To nie tak że jak się osiągnie coś co się chciało, to się będzie szczęśliwym. Euforia jest chwilowa, ale to ciągłe stawianie wyzwań robi
  • Odpowiedz
@Quear: jak byłam w maturalnej klasie to też nie wiedziałam co chce robić, ale to było prawie 10 lat temu. Teraz dalej nie wiem co chce robić, a depresja jeszcze bardziej d--------a. Współczuje i powodzenia.

A co do studiów to rób póki możesz bo im póżniej tym mniej czasu i chęci.
  • Odpowiedz
jestem w maturalnej,


@Quear: To normalne, że w tym wieku szybko się zmienia. Studia to nie jest szkoła- robisz to dla siebie, jak ci się odwidzi to idziesz na inne studia i nikt i nie ocenia, bo każdy ma to gdzieś. Robisz to tylko i wyłącznie dla siebie, nie dla ocen, wykładowca to nie nauczyciel, masz się sama uczyć.
  • Odpowiedz
@Quear: lol, chociaż wiesz na jaki kierunek chcesz iść, ja nie wiedziałem bo myślałem że będę kiblował, lepszych ocen nałapię i będę miał lepsze perspektywy, nichuja, przecisnęli mnie bo mnie lubili, nawet polonistka którą od k---w kiedyś wyzwałem mnie ze łzami żegnała
  • Odpowiedz
@Quear: jak jesteś w maturalnej i twierdzisz, że od 8 lat wiedziałaś, co chcesz robić to mam złą informację: byłaś dzieckiem i nie, nie wiedziałaś. Dopiero teraz zaczynasz wiedzieć. I mała niespodzianka: może ci się to jeszcze zmienić.
  • Odpowiedz
@Quear: Administracja sieci to nadal dobry kierunek. roboty jest mniej niz programistow, nie ma n--------o bootcampow.
Majac CCNA spokojnie dostaniesz robote, ale to nie znaczy, ze wszedzie Ciebie przyjma z otwartymi rekoma.

Widze zwlaszcza teraz, ze po wrzesniu ostro ruszyly rektruacje, kiedy czerwiec-sierpien to byla taka posucha, ze sie balem ze nie znajde pracy.

Pamietaj, ze polowa sieciowcow zaczyna od helpdesk/servicedesk/network operatio center. A nie scisle od administratora. Zatem szukaj duzych firm i/lub ISP, ktore
  • Odpowiedz
@Quear W dzisiejszych czasach nie mieć wyższego to jak nie mieć podstawowego. Sam nie posiadam wyższego wykształcenia, skończyłem technikum i trzeba było zasuwać do roboty. Rodzice nigdy nie wiązali mojej przyszłości z tym czym się interesowałem i co chciałem robić w przyszłości. Skończyłem jako elektryk męcząc się psychicznie w tych kołchozach i żałuję że nie poszedłem na studia, dziś życie wyglądałoby inaczej
  • Odpowiedz
super rozstrzal bo plan byl/jest IT a pasją jest muzyka ( ͡° ͜ʖ ͡°) certyfikaty cisco jakies zgarnelam i c--j w nie bo na sieci to tylko seniorzy 100 lat doswiadczenia a do programowania chyba nie mam takiego dryga, na muzyke w polsce to sie patrzy chyba tak samo jakbym powiedziala ze chce byc smieciarzem

@Quear: Ludzie p--------y ci, że pracuj z pasji to są ci
  • Odpowiedz
@Quear: typie, ja mam 30 lat i dalej nie wiem co chce robić, co znajduje jakąś posadkę w biurze to po roku jest restrukturyzacja xD
  • Odpowiedz
@kt13:

co znajduje jakąś posadkę w biurze to po roku jest restrukturyzacja xD

MNie to ultra bawi, że firmy bawią się ciągle w zmiane składu, żeby szukać frajerów za niższa płace, ale okazuje się i tak, że płacą im więcej niż starym wyjadaczom XD
  • Odpowiedz
  • 0
@Quear: bo słuchasz feministek, Polkom się nie cie pracować, Polki ciom dbać o dom i dzieci i plotkowac z kolezankami. Chłopom się cie pracować.
  • Odpowiedz