Wpis z mikrobloga

smutne ze jakos od 8 lat wiedzialam co chce robic w zyciu i na jaki kierunek isc jednak im blizej tym coraz bardziej mi sie tego odechciewa i wydaje mi sie ze sie nie nadaje w ogole XD to co teraz mi sie wydaje wymarzona praca to chyba tylko speedrun to bezdomnosci albo reszty zycia z depresja ( ͡° ʖ̯ ͡°) pies dla atencji
Quear - smutne ze jakos od 8 lat wiedzialam co chce robic w zyciu i na jaki kierunek ...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@FajnyTypek jestem w maturalnej, jesli w ogole sie dostane tam gdzie chce to nie wiem czy w przyszlosci chce to robic w ogole xD cale zycie przede mna jednak zaraz sie okazuje ze lata mijają i c--j mi w dupe skoncze w sklepie za najnizsza krajowa
  • Odpowiedz
@Quear: Jak maturalna klasa dopiero to nie masz się czym przejmować. Na podjęcie decyzji o kierunku studiów jeszcze rok. Jak się rozmyślisz to raczej będziesz mogła wybrać spokojnie inny kierunek o ile pod kątem mega specyficznych matur się nie uczysz. A nawet wtedy zawsze można na studiach mocno pokombinować i podszkolić się w innych kwestiach lub przejść jakieś kursy.
  • Odpowiedz
@Quear Powiem Ci tak, jeśli jest to zawód, który faktycznie wymaga szkoły to idź na studia. Jeśli nie, to odrazu idź na najniższe stanowisko i będziesz sobie awansował rok po roku o ile to zawód praktyczny. Jeśli potrzebujesz do niego teorii w postaci studiów a nie czujesz tego, to celuj w coś innego bo po roku się wypiszesz i dopiero wtedy będziesz czuł stracony czas
  • Odpowiedz
  • 3
@badej123 super rozstrzal bo plan byl/jest IT a pasją jest muzyka ( ͡° ͜ʖ ͡°) certyfikaty cisco jakies zgarnelam i c--j w nie bo na sieci to tylko seniorzy 100 lat doswiadczenia a do programowania chyba nie mam takiego dryga, na muzyke w polsce to sie patrzy chyba tak samo jakbym powiedziala ze chce byc smieciarzem
  • Odpowiedz
  • 0
@Sh3rI0ck IT, kazdy mowi ze studia niepotrzebne i sie zgadzam bo wszystkiego sie samemu mozna nauczyc a nawet wiecej osob bez studiow wiecej umie niz te po, jednak patrzac na ogloszenia pracy to nie widzialam chyba zadnego bez wymagania wyksztalcenia wyzszego
  • Odpowiedz
skoncze w sklepie za najnizsza krajowa


@Quear: God works in a mysterious way. A tak szczerze mówiąc. Ja w technikum chciałem mieć do czynienia z gastro. Po technikum okazało się że skutecznie mnie do tego zniechęcili. I w sumie w wieku 28 lat odkrywam co mnie tak naprawdę kręci i co bym chciał robić. Jak ktoś liczy, że w wieku 18 lat będzie wiedział co chce robić mając 30+ i
  • Odpowiedz
@Quear Wykształcenie wyższe nie jest potrzebne, o ile sam będziesz sobie budował portfolio ze swoich dotychczasowych prac, jakiś napisanych skryptów, programów itd. jak taką praktykę będziesz miał za sobą to i tak przebijesz osoby bezpośrednio po studiach
  • Odpowiedz
@Quear studia muzyka i praca, albo praca i muzyka w wolnym czasie co przerodzi się w przyszłości na biznes.
Zacznij już tworzyć muzykę a wykopki Cię wypromują.
Jak jesteś ładna to za rok już będziesz grała koncerty
  • Odpowiedz
  • 0
@Wookash071 Oczywiście wszystko rozumiem, wiem że wiekszosc osob odkrywa to co chce robic o wiele pozniej jednak martwi mnie ten przestój co do tego momentu? Bo fajnie ze za x lat bedzie sie pracowac tam gdzie sie chce i moze jeszcze miec za to fajne pieniadze jednak do tego czasu tez cos trzeba robic. Aktualnie dorabiam sobie wlasnie pracujac w sklepie po szkole i juz po ponad roku takiej pracy mam
  • Odpowiedz
@Quear: No nie wiem. Ja z przyczyn prywatnych po skończeniu średniej bez matury poszedłem do kolchozu. Bo jaki miałem inny wybór? Wiedziałem że nie mogę siedzieć i czekać. Za to zrobiłem chociażby prawko i inne takie bzdury. Ja się rozbijałem po życiu, bo nie umiałem znaleźć swojego miejsca i szukałem troche swojej pasji. Ani nie mialem tez zbytniej możliwości opuscic domu dla potencjalnego studiowania. Nikt by mi tego nie zasponsorował
  • Odpowiedz
  • 0
@Wookash071 Dzieki bardzo za rady. Wlasnie z obawy o ta trudnosc z wyrwania sie z obowiazkow w późniejszym czasie staram sie to wszystko przemyslec i zaplanowac jak najszybciej, mysl o studiach to tak naprawde tylko po to by wrazie co miec papierek i przy okazji dodatkowe pare lat na przemyslenia i ksztalcenie sie… w kazdym razie zobaczymy co zycie pokaze ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Quear: Ja z perspektywy prawie 29 latka chciałbym mieć możliwość zdać maturę w technikum przy pierwszej okazji i iść na studia. Bo jestem pewien że byłbym gdzie indziej niż jestem teraz, nawet jeśli same studia okazały by sie niewypałem. Mimo, że będąc w klasie maturalnej nawet nie wiedziałem na jakie studia miałbym chcieć pójść.
Ja w fabryce pracowałem z inżynierami po kierunkach które wymagają fizyki w małym palcu. A i
  • Odpowiedz