Wpis z mikrobloga

#gielda #ekonomia #xtb #gospodarka #finanse #obligacje

Co sądzicie o IKE xtb? Oferta niby dobra w porównaniu do Santandera czy membanku ale trochę się martwię że konto PLN a za przewalutowanie kroją gruby hajs i czy się nie okaże że o kant d--y takie ike jak zostawię na opłatach tą różnice w podatkach? I jednak nad bossa też się zastanawiam

Jakby weszły obligacje to git bo w PLN bym brał obligi i sobie roczny limit wpłacał i trzymał poduszkę w obligach, a tak to peezda trochę.

Chociaż i tak xtb w tym roku na plus, wreszcie logowanie 2fa i na apce mobilnej na odcisk palca a nie jak na plemiona xd gdzie ludzie setki k trzymają xd do tego karta wielowalutowa co ma wejść, oprocentowane wolne środki, teraz to ike

Ale brakuje ciągle obligow jednak żeby to miało ręce i nogi
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JihadJoe: no jak się zmieni cykl i będą spadki to planowałem kumulować jakiś etf fsllowujacy nasdaqa jakieś qdve do tego na początku bym bardziej ryzykownie TQQQ wziął ale to poza ike, a im bliżej do końca kolejnego cyklu to bym na obligi inflacyjne zamieniał
  • Odpowiedz
@JihadJoe: wiem wiem tak też robię

Ale co do ike to gdzie mogę kupować zagraniczne etfy bez opłat przewalutowania? Bo wydaje mi się że nigdzie chyba.

A wtedy pytanie brzmi czy jeżeli nie zamierzam trzymać do 60 r.z. to czy przewalutowanie mi nie zabierze tego co zyskam na późniejszym płaceniu belki i graniu equity tak jakby?

To jest największą moją bolączką xd
  • Odpowiedz