Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór wszystkim. Dzisiaj zostałem opiekunem małego kotka. Około godziny 16 przybłąkał się kotek, a raczej kotka, zdjęcie poniżej. I teraz leży obok mnie na kanapie i mruczy. To co zrobiłem to zapewniłem jej jedzenie, zrobiłem w łazience prowizoryczną kuwetę. Koleżanka dodała posta na lokalną grupę fejsbukową, czy ktoś nie szuka kotka.
#koty #norwegia
padzi - Dobry wieczór wszystkim. Dzisiaj zostałem opiekunem małego kotka. Około godzi...

źródło: 20240927_191203

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Grzesznik01: to na pewno ona, bo trikolorki to zawsze one, tak wychodzi z genów.
Kolor sierści jest związany z chromosomem X, czarny i biały to jeden z wariantow, a rudy to drugi. Dlatego kocury z reguły mają nudniejsze umaszczenie od kotek.
Żeby kocur był trzykolorowy, musiałby mieć zestaw chromosomów XXY, a to wada która bardzo rzadko się zdarza.
  • Odpowiedz
@Chewie2: w końcu dowiedziałem się dlaczego trójkolorowe są tylko kocice :) dzięki

@padzi kot to stosunkowo niewielka odpowiedzialność. Nie jest uciążliwy w codziennym użytkowaniu - nie trzeba wyprowadzać na spacer, jak masz żwirek silikonowy, to tylko po dwójce wystarczy ogarnąć, a to minuta roboty. Wyżywienie to też stosunkowo nieduży koszt, o ile nie dasz sobie wejść na głowę, bo koty szybko potrafią być wybredne jak dostaną coś z górnej
  • Odpowiedz