Wpis z mikrobloga

  • 0
@szynszyla2018 pytanie czy na pewno potrzebujesz uczyc sie vba. Z mojego doswiadczenia (kiedys 100% tematow zawialatwlalem vba teraz max 5%) lepiej postawic na python + pandas.
  • Odpowiedz
  • 0
@neger: teraz dostaje pliki po 8 mln danych do przerobienia każdy. Robienie tego na samym Excelu robota na miesiąc. Później mam pracować na obsłudze baz danych to nie wiem który język mi się bardziej przyda
  • Odpowiedz
@szynszyla2018 VBA to tylko podstawy ogarnij do rozbijania dużych plików na mniejsze albo do wyborów ścieżek.
Ewentualnie scraping bo teraz głównie do tego używam.

Jak nie możesz zainstalować sobie Pythona to zapytania sql możesz ładować bezpośrednio do power query który jest zdecydowanie bardziej wydajniejszy niż excel.

IMO do arkusza powinnaś ładować już wynik obliczeń a jak najwięcej cisnąć po stronie serwera. W power bi chyba power query może wykonywać zapytania natywne co znacznie polepsza
  • Odpowiedz
@szynszyla2018: przy pracy na dużych zbiorach danych tak jak piszesz to ja bym poszła w SQL i jeszcze dalej w Power BI - domyślam się, że prędzej czy później góra będzie chciała zobaczyć jakieś ładne wykresiki i inne takie pierodoły, a nie tylko suche tabele z danymi.
Ewentualnie python tak jak pisali przedmówcy, bardziej uniwersalny jak VBA, dużo firmy teraz na niego stawia, ChatGPT też chtnie pomaga w napisaniu jakiegoś
  • Odpowiedz