Wpis z mikrobloga

Od 2025 ma być wprowadzony w Polsce system opakowań zwrotnych. Kolejne chore rozwiązanie rodem #niedzielahandlowa - każdy z nas sortuje już plastiki czy szkło. System ten tak na prawdę jest nowym podatkiem, bo nie będzie od niego mniej smieci na ulicach, a nakłada on na nas konieczność zbierania niezgniecionych smieci i odnoszenia ich do sklepu. Dlaczego to nowy podatek? Dużo osób po prostu kupując jedna sztukę jakiegoś produktu w puszce czy butelce po prostu zgniecie ja i wyrzuci do odpowiedniego kosza, przez co Państwo zyskuje na każdej takiej 1zl (potem rozszerza na 2zl za sztuke). Osoby wylatujące z Polskich lotnisk, kierowcy zawodowi etc będą to wyrzucać i Państwo w ten sposób będzie miało dodatkowy dochód. A najgorsze, że są ludzie, co to rozwiązanie popierają jeszcze! Ktoś się orientuję czy planowane są jakieś protesty przeciwko wprowadzeniu tego rozwiązaniu?

#pytanie #bekaztransa #polska #konfederacja #prawo
  • 90
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@prezes_rady_nadzorczej_wykopu: ani Kauflandu Carrefoura nie mam obok siebie, a nie będę jeździł przez pół miasta żeby oddać butelki

Biedronka nie przyjmuje wszystkich butelek, do tego jak nie mam paragonu to dostaję voucher na zakupu u nich, a nie zwrot kaucji
https://www.biedronka.pl/pl/butelki-zwrotne

Żeby było ciekawej - w jednej Żabce kupiłem Fortunę Miodową Ciemną, w drugiej jakąś inną. Potem poszedłem z obiema butelkami do trzeciej żabki i chciałem je wymienić - takiego
  • Odpowiedz
@ButtHurtAlert: No tu masz akurat pecha bo korzystam regularnie.

@biaukowe

Zacznijmy od tego ze tam jest inna kultura kupowania napojow oraz wody. Tzw. Getränkemarkty to sklepy gdzie oferuja tylko napoje/wode/alko w skrzynkach. Czesto sa to szklane butelki.
Wiekszosc duzych plastikowych butelek na rynku niemieckim to gruboscienne butelki wielokrotnego napelnienia, nie sa latwe do zgniecienia, laduja typowo w skrzynkach. Poza tym malo kto tutaj kupuje napoje inaczej niz na skrzynki. 0.08€/.025€ w zaleznosci od rodzaju butelki-tyle raptem
  • Odpowiedz
@sameowoce jak będą tak zwrotne jak szklane to niech sobie w dupę wsadzą. Ostatnio wywalilem 300 butelek po piwach bo nikt tego nie chcial ode mnie zabrać. Poza tym, mieszkam daleko od sklepów - nie wyobrażam sobie bym mial to wozić autem i pojedynczo wrzucać do automatu xd
  • Odpowiedz
@Kamar: Bardzo dobre rozwiązanie! W Niemczech działa, na Litwie działa i nic złego w tym nie ma. Mniej śmieci będzie na ulicach!
  • Odpowiedz
  • 1
@Chelik: Widziałeś gdzieś smieci na ulicach w postaci butelek plastikowych czy puszek? Bo ja nie, każdy to segreguje więc jedyne consie zmieni to, że stracisz 1zl (w późniejszym czasie 2zl) jak to wyrzucisz, więc jest to zła zmiana.
  • Odpowiedz