Wpis z mikrobloga

Od 2025 ma być wprowadzony w Polsce system opakowań zwrotnych. Kolejne chore rozwiązanie rodem #niedzielahandlowa - każdy z nas sortuje już plastiki czy szkło. System ten tak na prawdę jest nowym podatkiem, bo nie będzie od niego mniej smieci na ulicach, a nakłada on na nas konieczność zbierania niezgniecionych smieci i odnoszenia ich do sklepu. Dlaczego to nowy podatek? Dużo osób po prostu kupując jedna sztukę jakiegoś produktu w puszce czy butelce po prostu zgniecie ja i wyrzuci do odpowiedniego kosza, przez co Państwo zyskuje na każdej takiej 1zl (potem rozszerza na 2zl za sztuke). Osoby wylatujące z Polskich lotnisk, kierowcy zawodowi etc będą to wyrzucać i Państwo w ten sposób będzie miało dodatkowy dochód. A najgorsze, że są ludzie, co to rozwiązanie popierają jeszcze! Ktoś się orientuję czy planowane są jakieś protesty przeciwko wprowadzeniu tego rozwiązaniu?

#pytanie #bekaztransa #polska #konfederacja #prawo
  • 79
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 57
@sameowoce: jakie mniej segregowania? Zamiast zgniecie i wyrzucić do kosza pod domem będziesz musieć zbierać i odnosić do sklepu więc o wiele bardziej uciążliwe rozwiazanie
  • Odpowiedz
Oglądałem tiktoka jak w Chorwacji kasjerki naklejały na maszynę naklejkę że niby awaria automatu to ludzie porzucali te butelki w śmietniku, one na koniec dnia to wyjmowały i same wrzucały do maszyny kosząc bon na zakupy xDDDDDDDDDDDDDD
  • Odpowiedz
@Kamar: to dobry system eliminuje mnóstwo syfu z ulic bo ludziom będzie żal wyrzucić puszkę. Plus menele będą miały większą motywację do zbierania. Oby tylko nie z-----i systemu i postawili ogólnopolski a nie każdy sklep swój bo to wtedy problemu nie rozwiąże
  • Odpowiedz
gdzie funkcjonuje taki system od lat to działa, ale u nas męczennicy będą bronić status quo XD


@piaskun87: Wiadomo- zrobić z ludzi meneli, żeby oprócz mistycznego segregowania do 6 kubłów, to jeszcze dymali z siatami do sklepów czy automatów.
Przynajmniej cena wywozu śmieci spadnie, co nie?
Spadnie, prawda? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°
  • Odpowiedz
@Kamar: Mam u siebie system kaucyjny od kiedy pamiętam. Kiedyś dotyczył wyłącznie szklanych butelek po piwie, kilka lat temu doszły puszki i plastikowe butelki. Każda warta 10ct, więc nie ma walających się wszędzie śmieci, bo menele czy dzieciaki zbierają, by dostać za to kasę. Według statystyk 90% opakowań zwrotnych trafia do taromatów.
Jak ciebie boli wynoszenie butelek do sklepu - to wystawiaj je przy kontenerze na śmieci - ktoś zabierze
  • Odpowiedz
@piaskun87: w innych państwach Europy, gdzie funkcjonuje taki system od lat to działa, ale u nas męczennicy będą bronić status quo XD

No właśnie na jakiej zasadzie działa baranie? Jestem za tym i jak najbardziej podoba mi się system na kształt tego np w Niemieczech. Ale u nas jak zwykle jak w lesie, chlewie obsranym gównem. Wprowadzić coś o obojętnie jak i wyrąbane, czas na CSa
  • Odpowiedz
@piaskun87 dokładnie, w takiej Holandii, starsi ludzie przywożą posegrowane odpady i wrzucaja do pojemnikow przed sklepem. U nas to matko bosko! Każą mnie, zabieraja wolność! Niech ktow to robi!!,
  • Odpowiedz
w innych państwach Europy, gdzie funkcjonuje taki system od lat to działa, ale u nas męczennicy będą bronić status quo XD


@piaskun87: no to wymien w jakich krajach wystepuje i jak działa - podpowiem

w niemczech jest ale c-----y przeokrutnie
w UK nie ma - sortujesz rzeczy do recyklingu razem (puszki, szkło, karton, plastik) a rzeczy nie do recyklingu do drugiego wora i masz
  • Odpowiedz
Tak jest zawsze w Polsce. Specjalne płatki śniegu - u wszystkich działa, a u nas się nie da


@deletenomads: Nie no da się- za PRL i na początku lat 90. dla butelek po napojach, piwa, mleka to było po prostu powszechne. Nie ma nic w tym odkrywczgo tylko powrót do sprawdzonych rozwiązań- tak to widzę.
  • Odpowiedz