Wpis z mikrobloga

No i znowu to samo, na prawdę zawsze wiatr w oczy, nawet z dojazdami do pracy. Do pracy mam około 40km, większość drogi to krajówka, przed nią rondo. Za każdym, na prawdę za każdym prawie razem 3/5 dni, wjedzie przede mnie jakiś ślimak i spowalnia mój dojazd o kilkanaście minut dobrych. Wystarczyłoby tylko być 10s szybciej niż on na rondzie i jechać normalnym tempem. Niesamowicie mnie to irytuje, zazwyczaj jest to nic innego jak napompowany sruv, jakaś kia, hyundai czy inna toyota, zazwyczaj jakaś kobieta go prowadzi.

Ja rozumiem przepisowców, jest 70, jadą licznikowe 70. Ale to o czym ja piszę to zupełnie inna sprawa. Są dwa typy spowalniaczy. Pierwszy to jedzie sruv przez cały odcinek krajówki np 70/h, obojętnie czy zabudowany, czy nie, czy 90 czy inne. On zawsze jedzie 70. Czemu, po co, nie wiem. Inny przypadek to gdy sruv jedzie 10 licznikowych km mniej niż trzeba, 90, to jedzie licznikowe 80, w praktyce 75, 60, to jedzie 50 itd. Często wyprzedzić nie ma jak, bo droga ruchliwa, i tak wlecze się cały sznur aut za takim czymś. Nie rozumiem tego, po co tak utrudniać jazdę innym, dlaczego?

Jeśli ktoś się boi jeździć, to niech nie siada za kółko, albo może te silniczki 1.0 nie dają rady jechać 100/h? Cholera wie, tak czy owak to potwornie irytujące. Ja, jeśli wiem, że jedzie za mną sznur aut, to jadę te 10 km/ szybciej, licznikowe, czyli faktycznie 5km/h więcej niż na znaku. Bo wiem, że każdy się śpieszy, to po co utrudniać i robić na złość. Ja nie jestem fanem z-----------a, bardziej wolę spokojną jazdę, ale nie taką, która utrudnia życie innym. Ehhh..
#przegryw
Van-der-Ledre - No i znowu to samo, na prawdę zawsze wiatr w oczy, nawet z dojazdami ...

źródło: 1000022638

Pobierz
  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Van-der-Ledre: ja mam silniczek 1.0, ale to sie staram nie zmulac, daje sie wyprzedzac a jade do limitu bo mlody kierowca i sie dygam wiecej wyciskac, mam nadzieje ze tak nie wkuhwiam ludzi miejmy nadzieje
  • Odpowiedz
@Van-der-Ledre: Te torby jeżdżą z telefonami w łapie nierzadko, stąd sposób jazdy; poza tym programowane do niezauważania ludzi wokół. Ich potrzeby najważniejsze, ich przestrzeń jedyną ważną. W sklepie też jak ktoś wjeżdża w inną osobą wózkiem to jest kobieta, rzadziej małe dziecko.
  • Odpowiedz
@Van-der-Ledre suv to chyba najgorszy typ samochodu. Nie wiem co ludzie w tym widzą, udawanie samochodu terenowego bez jego właściwości jest słabe, jak ktoś potrzebuje większego auta to niech sobie kombi albo sedana kupi a nie to g---o, nie zapraszam do dyskusji bo nie ma o czym
  • Odpowiedz
  • 17
@Van-der-Ledre: nie wiem czy wiesz ale nawet zakładając, że całą trasę mogłeś jechać 100 a jechałeś 70 to w idealnych warunkach gratulacje zaoszczędziłeś 9 minut - natomiast to już przy założeniu jak rozumiem wielokrotnego łamania przepisów gdzie zawsze może stać suka i cyk mandat, stracone 20min 200zł, z-----y humor i złość na siebie, że brakło asertywności i napalony głupek na zderzaku sprowokował do jazdy szybciej. Ty sobie robisz swoje 20-30min
  • Odpowiedz
na odcinku 40km jeden ślimak nie zrobi ci + kilkanaście minut do dojazdu


@Jechanka: samą jazdą nie, ale np. staniem zamiast ruszaniem z podporządkowanej już może dobrze podbić licznik

Większość p-----w jeździ
  • Odpowiedz
@Van-der-Ledre: Wrzuca tempomat na 70 i sie nie przejmuje ograniczeniami. A nie że ciągle sie zastanawianie, czy nie przegapił znaku za krzakiem pare metrów temu i moze zaraz radar bedzie. Czasami w sumie podobnie jadę - fakt, nieco później dojadę, ale to jest bardziej relaksujące.
  • Odpowiedz
spowalnia mój dojazd o kilkanaście minut dobrych


@Van-der-Ledre: Tak było nie zmyślam. Jadąc cały czas 90km/h przejedziesz 40km w 26 minut, a jadąc te 70km/h w 34. Straszne kilkanaście minut XD
Realnie różnica w czasie dojazdu będzie i tak mniejsza.

Skoro sam jesteś taki dobry w jeżdżenie autem, to wyprzedź zamulacza, przecież jedzie wolno, co nie? No chyba, że jednak nie jesteś taki dobry i nie umiesz bezpiecznie wyprzedzić ( ͡
  • Odpowiedz
na odcinku 40km jeden ślimak nie zrobi ci + kilkanaście minut do dojazdu xDDDDD max 2/3 minuty


@Jechanka: niestety w ciul ludzi wierzy, że tyle na tym tracą więc potem z----------ą i wyprzedzają na 3 bo przecież zyskują KILKANAŚCIE minut xD A po prawdzie nie zyskują nic.
  • Odpowiedz