Wpis z mikrobloga

  • 65
@Zamroczony dokładnie jest sezon polowań. Oficjalnie rykowisko ale legalni kułsownicy walą do jeleni jak popadnie. Rok temu na wsi spać się nie dało rąk ryczały w tym roku tylko kilka razy słyszałem i to już ich nie ma. Ale panowie terenówkami z przyczepkami jeżdżą
  • Odpowiedz
A jeśli chodzi o ilość odstrzałów, to jest ona ściśle ustalona i kontrolowana, ten system świetnie się sprawdza od dziesięcioleci i trzeba być kretynem, by myśleć, że wystrzelamy wszystko, przecież w kolejnych sezonach nie mielibyśmy na co polować.


@Libertarian90: XD
https://wykop.pl/link/7538909/mysliwi-z-wloch-na-jeziorze-miedwie-zabijaja-chronione-ptaki-placa-za-to-pzl

jeśli tak ma wyglądać kontrolowany odstrzał, to ja podziękuję.
  • Odpowiedz
@zzbkk parę dni temu byliśmy pod namiotem i tak darły mordę w nocy, że moja piesa chociaż nie jakaś mała się tak wystraszyła, że wlazła do namiota i trzęsła dupą jak galareta xD
  • Odpowiedz
@Libertarian90 ale ja nie twierdzę że wszyscy myśliwi strzelają do wszystkiego, mam jednak w okolicy dwóch typów co z chęcią wystrzelali by wszystko co się w lesie rusza i jakoś nie widzę innych by jeździli i teraz w innych okolicach strzałów nie słyszę ale uwierz mi potrafię odróżnić wystrzał od petardy.
Migrować migrują ale dwa lata pod rząd się trzymały tego miejsca
  • Odpowiedz
@Libertarian90: Poslkie podejście... nie znam się ale wypowiem się jak najgorzej w danej materii.
Ostatnio wysłałem znajomemu artykuł o tym że kilku chłopów całą noc udrożniało zbiornik retencyjny i uratowali miasto. Odpisał: pewnie zaraz ich zamkną za samowolkę albo wlepią jakiś gruby mandat xD
  • Odpowiedz
@zzbkk xd zwierzyny łownej jest w Polsce aż za dużo i nigdy w historii tyle nie było jak teraz. Tak samo lasów i ich zasobności. No ale lepiej p-------c co się wydaje bo dane i statystyki i stan faktyczny to nie to samo co ten legendarny chłopski rozum co nie? Xd
  • Odpowiedz
@Eremites no ok może jest tego dużo ale to już trzeba j---ć ich nawet w takim czasie, chyba zgodzimy się podczas rykowiska jest zakaz odstrzału
A serio sobie tego nie wymyślałem, i to wiem też z rozmów z lokalnymi osobami
Nie generalizuje myśliwych sma o tym myślałem ale jak wszędzie znajdą się mendy, i czarne owce. Prawda?
@Oltwk93 ja z tym nie miałem problemu, po to tam przyjeżdżam by tym
  • Odpowiedz