Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jaka praca dla #przegryw po liceum, tak żeby zapewnić sobie stabilność i żyć jako tako? Na studiach byłem, ale przez #fobiaspoleczna skończyło się na tym, że wyglądało to tak, że na ćwiczeniach siedziałem i się trzęsłem ze stresu i nie mogłem z siebie słowa wydusić, a na przerwach chodziłem i ryczałem tam po kiblach, więc na studia nie ma szans, że wrócę, bo to jakaś wylęgarnia dynamicznych oskarków. Praca musi być na siedząco, z racji tego, że mam amputowaną część lewej stopy ʕ ͡° ʖ̯ ͡°ʔ. Aktualnie pracuję jako pomoc biurowa w #januszex za najniższą krajową. Kilka propozycji jakie mam w głowie po zrobieniu researchu:

1.Kurs księgowości i praca w biurach rachunkowych. (Pewnie bez szans znaleźć prace bez studiów i tak)
2.Nauka 2-giego języka obcego (angielski umiem tak na B2/C1), np. niemiecki, francuski czy hiszpański i praca w jakimś korpo w obojętne jakim dziale. (wydaje się, że to spoko opcja, ale nauka to pewnie 2/3 lata zanim ogarnę język dobrze)
3.Praca w jakimś Urzędzie Skarbowym czy ZUSie. (na pewno to lepsze niż biuro u Janusza)
4.Coś związanego z marketingiem, nauka na własną rękę, kursy itd. (Jestem kompletnie zielony w tym temacie, więc nw, ale temat wydaje się ciekawy)
5.Najprostsze stanowiska w IT np. Helpdesk, Tester (ale chyba teraz bez szans się wbić).
6.Jakieś ogólne stanowiska biurowe, typu obsługa klienta, dział zakupów, administracja itd. (Czyli mniej więcej to co aktualna praca, z rozwojem tu ciężko, g------a płaca i wypalenie)
7.Praca w korporacji i klepanie Excela. (Bez studiów chyba bez szans)
8.Grafika komputerowa. (Ciekawy temat, ale wątpie, żebym to ogarnął + pewnie spora konkurencja)

Wydaje mi się, że najsensowniejsza wydaje się być opcja nr 2 i może 4 czy 5, ale kompletnie nie wiem w jakim kierunku podążać, za bardzo nie mam umiejętności twardych poza podstawową obsługą kompa i programów. Jak macie jakieś porady dla mnie to będę wdzięczny.

#pracbaza #me #praca #pytanie #wychodzimyzprzegrywu


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: z grupą inwalidzką jesteś idealnym kandydatem na ochronę. Wybierz sobie jakiś obiekt z dala od wszystkiego i cieciuj po 12h albo i 18h będziesz sobie spał, grał, oglądał tv raz na jakiś czas zrobisz obchód i fajrant, a przez nadgodziny zarobisz więcej niż w obecnej pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°) 0 stresu, 0 myślenia, prawie 0 kontaktu z innymi ludźmi.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Grafikę przy takim rozwoju AI to naprawdę odpuść. Zanim się tego dobrze nauczysz, to będą się przebranżawiać już dobrze umiejący. To samo z entry-level pracami w korpo finansowych i IT. Z językami też może być różnie, ale z racji uwarunkowań geoekonomicznych popyt na niemieckojęzycznego pracownika raczej się utrzyma. Jak masz szansę się do US/ZUS wbić to spoko, ale raz, że mogą wymagać studiów, dwa przy takiej fobii społecznej to
  • Odpowiedz