Wpis z mikrobloga

Pracujecie za grosze i jeszcze się cieszycie? XD

Tak patrzę na te posty o „januszexach” i się zastanawiam, jak to możliwe, że ludzie nadal robią za najniższą i tłumaczą to „stabilizacją” albo „stałą pensją” ( ͡° ͜ʖ ͡°). Serio? XXI wiek, internet daje milion możliwości, a wy dalej męczycie się po 8h dziennie, żeby dostać śmieszne 3k na rękę.

Przyznajcie, że większość z was jest po prostu za leniwa, żeby coś zmienić. ¯\(ツ)/¯ Założenie własnej działalności, freelancing, IT, dropshipping, cokolwiek - opcje są, ale przecież lepiej narzekać i siedzieć na dupie. „Bo ZUS”, „bo podatki” – jasne, lepiej nie robić nic i płakać.

#januszex #programista15k
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hydroxide: ale jest nawet od cholery zajec poza IT ktore daja 15-30k na reke miesiecznie - no ale to wymaga troche nauki, chęci i zaangażowania a nie wiecznego narzekania i neetowania
  • Odpowiedz
@wmja: np co? Poza byciem lekarzem, prawnikiem, lataniem z towarem czy wyłudzeniami. Pamiętaj, że nie każdy ma możliwości czy zdolności intelektualne do tego żeby zarabiać kwotę x.
  • Odpowiedz
@Sokoto: no właśnie o tym mówie xD Jeszcze nie zdążyłem nic napisać,a już wymówki "że nie każdy może". To pa tera: OGÓLNIE POJĘTA BUDOWLANKA. Teraz to dopiero będą wymówki. Bo ludzie chcieliby nie pracować ani umysłowo, ani fizycznie a brać gruby hajs.
Stawki zaczynają się od 35zł/h a kończą na 100k miesięcznia jak z czasem leadujesz ekipie, albo masz ich kilka. Ale jako jedna osoba spokojnie 20-40k ogarniesz.
Powiesz że
  • Odpowiedz
@wmja: nie, nie, b--ń Boże Ja Cię nie atakuje, tylko serio pytam, która branża daje takie możliwości, branża oczywiście, która jest dostępna dla zwykłego, szarego Kowalskiego bez specjalizacji czy studiów, które otwierają drzwi do wielu dziedzin. Co do budowlanki i pochodnych jak hydraulik, elektryk itd to sky is the limit. Jak nie w Polsce to za granicą, ale tutaj chyba trzeba mieć „to coś” do takich zawodów. Można też być
  • Odpowiedz
@Sokoto: Jest dużo branż tylko potrzeba troszkę doświadczenia i kapitał na start. Choćby jakieś narzędzia, auto. Doświadczenie można zdobyć u kogoś innego w firmie, wystarczy popracować z 3-12 miesięcy, kapitał gorzej, bo trudno coś odłożyć jak się robi za psie pieniądze. No i często są takie branże że w jednego się nie da, trzeba mieć pomocnika, któremu trzeba zapłacić. Najłatwiej takie coś wystartować jak jesteśmy młodzi, nie mamy rodziny na
  • Odpowiedz
  • 4
@wmja No tak, do budowlanki trzeba mieć przecież sprawną jedną szarą komórkę i młotek, można wyciągać wtedy 10k miesiąc, a jak masz pół mózgu i wiertarkę to w ogóle 50k.
Tuzy budowlanki, które mają ekipy często po prostu wyzyskują swoich ludzi, rotacja jest duża. Jak nie masz zielonego pojęcia o czymś i jakiegoś zaplecza finansowego to powodzenia w zwerbowaniu choćby dwóch ludzi i utrzymaniu się choćby parę miesięcy XD
Jasne, są
  • Odpowiedz
@hydroxide: raz że ludzie naprawdę się srają, że trafią gdzieś gdzie będzie niestabilnie, nawet jak nie mają dzieci i rodziny. Tak. Wiem. Druga sprawa, że są otoczeni podobnymi do siebie i wzajemnie klepią się po plecach mówiąc, że więcej się zarabiać nie da, a jak ktoś mówi, że ma więcej to kłamie.
  • Odpowiedz
@Sokoto: wybacz, zabrzmiało faktycznie pretensjonalnie. Zgadzam się, że trzeba mieć to "coś" chociaż ja uważam że to coś to banalne "chęci". Zwłaszcza w budowlance - kto się stara to jest fachowcem, a jak toś robi fuszerke to nie wchodzi wyżej i tyle.
Jak mi sie IT skonczy to będzie działał w meblarstwie albo takich pracach domowych. Ciekawie z tym ogrodnictwem - jeszcze nie widziałem stawek bo to nie ten etap
  • Odpowiedz
@wmja: To zależy Ty i los Ci ułoży życie. Ci co dużo zarabiają są troche odklejeni i nie widzą jak ciężko jest się wyrwać z niskich zarobków jeśli masz dużo obciążeń których niemożesz z siebie zdjąć. Jeśli podwinie Ci się noga to to jesteś w dupie.
  • Odpowiedz
@hydroxide: dlaczego zakładasz, że każdy chce być kodojebncą w it? xD. Mnie śmieszą wyrywy ludków, co do IT się wręcz wślizgnęli przypadkiem, gdy przyjmowali każdego kto wiedział, czym się różni zmienna od stałej, inaczej by ich tu nie było, bo są totalnym głąbami. Teraz się wielce panoszą, wielcy królowie życia, co gardzą innymi, choć są nadal takimi samymi głąbami, tylko z większą ilością gotówki
  • Odpowiedz
Tak patrzę na te posty o „januszexach” i się zastanawiam, jak to możliwe


@hydroxide: skoro wykopki kibicują ludziom robiącym w pracy absolutne minimum to czego ty się spodziewasz? gdzie ma pracować taki osobnik? tylko fabryka smrodu do śmierci i narzekanie na wszystko
  • Odpowiedz