Wpis z mikrobloga

Wyjaśni mi ktoś cel powstania gry ''assassin valhalla''?

Fabuła stawia Eivora w roli agresora, co może wydawać się sprzeczne z tradycyjnymi wartościami Assassynów, które koncentrują się na obronie słabszych i walce z tyranią.
W grze jako wiking, dąży do podboju i osiedlenia się w Anglii, co prowadzi do brutalnych konfliktów z lokalnymi królestwami i ludźmi.

Cały kontekst tej gry stoi w starkej sprzeczności z ideą wcześniejszych odsłon serii, w których asasyni stawali w obronie słabszych, ratując ich przed tyranami i walcząc z godnością. Tymczasem w tej grze wiking przyjmuje rolę agresora.

np. W AC 3 Connor nie tylko walczy z opresją i tyranią, ale również stara się chronić tych, którzy nie mogą obronić się sami. Również walczy o niepodległość, ale jego motywacją jest ochrona swojej wioski i kultury przed zniszczeniem - nie płynie do innej wioski i jej nie r---------a
AC UNITY - rewolucja francuska i stawanie w obronie niewinnych ludzi.

#assassinscreed #gry #gra #ubisoft #steam
dzioborozce - Wyjaśni mi ktoś cel powstania gry ''assassin valhalla''?

Fabuła stawia...

źródło: i2ICFMr0Ius6qtYYD9GNrY68

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dzioborozce: Chyba Eivor nie był Assassynem, tylko ich pomocnikiem. No i w tamtych czasach nie było jako tako królestw, co raczej małe księstwa pod wodzą tzw. króla. A Ci wikińscy najeźdźcy, często byli także najemnikami owych królów czy władców księstewek.
  • Odpowiedz
@Chrystus: co ty gościu gadasz nawet wikingowie mieli króla nawet 3 jeden w dani drugi Norwegii i 3 Szwed a ruś tez byla obsadzona w tamtych czasach wikingami a angielscy królowie to dopiero napisek na dropsie cala anglia miala 1 krola i to bylo krolestwo pod jednym królem który chciał stłamsić cala wielka brytanie, byli królowie wali, szkocji i iralandi ale to byli wasale króla Anglii. N------y jestem ale tak
  • Odpowiedz
Wyjaśni mi ktoś cel powstania gry ''assassin valhalla''?


Assassin’s Creed Valhalla zarobił 1 miliard dolarów w przychodach konsumenckich.
Jest to również najszybciej sprzedająca się gra Assassin’s Creed do tej pory

@dzioborozce: Biorąc to pod uwagę wszystko co napisałeś nie ma znaczenia.
  • Odpowiedz
@dzioborozce: Wikingowie byli wtedy na fali, a że nie ma zbyt wielu gier w tym temacie i to w otwartym świecie, to ubisoft zabrał się za temat. Szczerze? Valhalla to mógłby być dobry moment na stworzenie nowej serii, która nie byłaby pod flagą: Assassin's Creed, ale z elementami nawiązującymi do serii AC.
Sam AC Valhalla to taki średni średniak, że aż do porzygu. Chyba wszyscy chcieliśmy duże światy w grach,
  • Odpowiedz
@dzioborozce dodaj sobie do tego pominięcie tematu niewolnictwa, czyli czegoś co było podstawą ekonomiczną wikingów, a z czym asasyni nie do końca się lubli chyba xD
  • Odpowiedz