Wpis z mikrobloga

@essos: A co jak woda dostanie Ci się do wlotu powietrza?

Elektryk ma większe szanse na przejechanie pod wodą, bo nie potrzebuje powietrza
  • Odpowiedz
a woda tak jak w spalinowce i w elektryku dostanie sie do podluznic, wygluszen itp

tak czy siak wszystko zacznie rdzewiec i gnic


@WykopanyDzon: tak, ale dobry elektryk nie utknie w wodzie. Spalinówka owszem.

A uwierz mi, nie chciałbyś utknąć w niesprawnym samochodzie, jak woda przybiera.
  • Odpowiedz
  • 0
Skąd ten pomysł?


@Filipterka25: telefony wodoszczelne mogą byc zanuzone w wodzie do 30min na glebokosci 1,5metra, wiec w samochodach tez pewnie jest jakas granica
  • Odpowiedz
@Filipterka25:

ja tam w zadnym aucie nie chcialbym siedziec jak woda przybiera. bardziej o to czy auto stanie martwil bym sie czy klamki/szyby zadzialaja, bo przy jezdzie gdy nie widac co jest pod kolami wszystkiego mozna sie spodziewac np zawisnac na przeszkodzie i koniec z jazdy.

co i tak nie zmienia faktu ze jakikolwiek samochod po wodowaniu po dach nadaje sie na smietnik. bedzie gnilo doslownie wszedzie, a najgorzej wiazki
  • Odpowiedz
@essos: szczelność nie jest większym problemem. Elektryki mają inny problem jako pojazdy do obsługi klęsk żywiołowych, a mianowicie to że są na prąd. Paliwo dowieziesz, jest zasobem rozproszonym a tankowanie to chwila. Na terenie klęsk żywiołowych natomiast jest problem z dostawami prądu, prądu nie dowieziesz, a ładowanie trwa zbyt długo żeby było praktyczne w takich scenariuszach. Dodatkowo, elektryki bazują na znacznie mniejszych oporach i przez to większej efektywności w zużywaniu
  • Odpowiedz
@essos: to ja wytłumaczę. Cała elektryka wysokiego napięcia jest bardzo porządnie uszczelniona.
W samochodach spalinowych robiło się tak że biegun dodatni akumulatora szedł kabelkami, których było kilometry, a ujemny podłączony był do karoserii samochodu. Akumulator w spalinówkach pozwala na pobieranie prądu rzędu kilkuset amperów, czyli bardzo dużo. W momencie zwarcia kabla z karoserią, jeśli chiński zamiennik bezpiecznika zawiódł, kabel się żarzył i potrafił spowodować pożar. To było przyczyną wielu, a
  • Odpowiedz
A co z przewodzenie prądu?


@essos: w obecnych czasach masz podświetlane fontanny i w basenach możesz sobie kolorki puścić a ty się martwisz o 10 sekundowy przejazd samochodu przez kałuże?
  • Odpowiedz