Wpis z mikrobloga

Wgl rozwala mnie to że ludzie oczekują że "służby" będą w każdym możliwym miejscu na terenach zalewowych xD

W innych rejonach sytuacja jest dużo gorsza, są ofiary śmiertelne, woda dosłownie burzy budynki.
A tu ktoś kupił kurnik na terenach zalewowych od dewelopera i oczekuje że gwardia narodowa będzie mu czuwała pod jego blokiem przez całą noc bo Janusz zapomniał przeparkować Insygnii w lizingu z parkingu podziemnego xD

#wroclaw #powodz
Zabi96 - Wgl rozwala mnie to że ludzie oczekują że "służby" będą w każdym możliwym mi...

źródło: temp_file1116285417494657824

Pobierz
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zabi96: Problem w tym że dosłownie 100 m dalej tyle że po drugiej stronie tej rzeki, od wczoraj pełno wojska i strażaków buduje wał z worków z piaskiem. Dziwnym trafem tuż za nim jest osiedle gdzie mieszka pełno wyższych rangą urzędników miejskich.
  • Odpowiedz
@Zabi96 debile zamiast już w tej chwili się ewakuować i ewentualnie skontaktować się z urzędem miasta celem wydania worków czy dowiezienia piachu to będą rolki kręcić. Stare, znałem
  • Odpowiedz
debile zamiast już w tej chwili się ewakuować i ewentualnie skontaktować się z urzędem miasta celem wydania worków czy dowiezienia piachu to będą rolki kręcić. Stare, znałem


@OrgStJones: Ty wiesz geniuszu, że od wczoraj Ci ludzie kładli worki? Wiesz, że się zorganizowali i umacniali?

Do tego to nie jest teren zalewowy wlaśnie. Zalewowe to są działki, które już teraz przyjmują
  • Odpowiedz
  • 2
@Thorkill: Może 100m dalej jest realna szansa żeby jakoś zatrzymac tą wodę?
W tym miejscu z filmu widać że trzebaby postawić nowy wał z worków i piasku o wysokości 1-2m na całej długości wałów żeby cokolwiek to dało.
Przecież to fizycznie nie jest możliwe.
  • Odpowiedz
Masz na to jakiś dowód?


@Zloty_Siekacz: Ale na co dowód że budują tam od 2 dni wał z pomocą WOT-u i OSP?. Wpisz sobie w googla "marszowice wał" to znajdziesz z 30 linków i filmów. A potem sobie wpis :"osiedle malownicze Marszowice" to się dowiesz kto tam mieszka.
  • Odpowiedz
  • 24
@duron1802: Odległość do Bystrzycy taka że możnaby ryby z balkonu łowić. Nie wiem jak nazwać te tereny.

Dla wszystkich którzy twierdzą że służby jednak powinny pomóc to w jaki sposób możnaby zatrzymać tą wodę w tym miejscu?
Przecież to trzebaby wybudować nowe wały od podstaw na całej długości tej rzeki:
Zabi96 - @duron1802: Odległość do Bystrzycy taka że możnaby ryby z balkonu łowić. Nie...

źródło: Screenshot_2

Pobierz
  • Odpowiedz
@Zabi96: nie ma możliwości pomoc w takiej sytuacji , z pompowaniem piwnic tez bym uważał bo po czymś takim budynek może być całkowicie niezdatny do dalszego użytkowania. Nie wolno pompować wody z piwnic i pomieszczeń podziemnych jeżeli budynek stoi "w wodzie". Dopiero jak woda opadnie.
  • Odpowiedz
dosłownie 100 m dalej tyle że po drugiej stronie tej rzeki, od wczoraj pełno wojska i strażaków buduje wał z worków z piaskiem


@Thorkill: Możesz mi powiedzieć co widać w lewym dolnym rogu zdjęcia?
  • Odpowiedz