Wpis z mikrobloga

#powodz
A może by wyznaczyć tereny zalewowe (np. spisane sprzed 100 lat z map niemieckich) i kategorycznie wyłączyć je spod jakiejkolwiek zabudowy? +To samo wyznaczyć na nisko położonych terenach obok rzek/za zbiornikami retencyjnymi?

#wroclaw #przepisy

Czy po tej powodzi zakażą zabudowy w terenach niebezpiecznych/zalewowych

  • Tak, w końcu to uporządkują 13.3% (39)
  • Co? A po co to komu, budujmy 4 m od rzeki! 86.7% (255)

Oddanych głosów: 294

  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

I gdzie będą stawiać nowoczesne 20 piętrowe kurniki dla osób, które nie pobudowały domów pod lasem żeby nie odbierać zwierzątkom domu?
Przecież stawianie bloków czy domów w takich miejscach nie jest analizowane przez pryzmat terenu zalewowego. A tego czy się opłaca finansowo. Przecież powodz ostatnia była prawie 30 lat temu. Kupa czasu to co może pójść nie tak. Co nie?( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@sprzedam_nerke: Swoją drogą, nie jestem z okolicy i nie mam rozeznania w tych rejonach. Tyle się mówi o tych nowych inwestycjach na terenach zalewowych. Ale jak widzę zdjęcia i filmy z tej powodzi, to dotknięte obszary to w dużej części stare budownictwo, często stawiane jeszcze przez tego słynnego niemca, co nigdy na terenie zalewowym by nic nie zbudował. To jak to w końcu jest.
  • Odpowiedz
(np. spisane sprzed 100 lat z map niemieckich)


@sprzedam_nerke: Ach xD Znowu pojawia się mój ulubiony argument stuletnich niemieckich map terenów zalewowych. Już pomijając to że od tysięcy lat całe miasta buduje się nad rzekami - od powodzi do powodzi systemy przeciwpowodziowe, budowle spiętrzające, wały, czy same koryta rzek są modernizowane i przebudowywane, przez co niemieckie mapy terenów zalewowych można traktować jako ciekawostkę, a nie jakąkolwiek wykładnie. Poza tym -
  • Odpowiedz
A może by wyznaczyć tereny zalewowe (np. spisane sprzed 100 lat z map niemieckich) i kategorycznie wyłączyć je spod jakiejkolwiek zabudowy?


@sprzedam_nerke:

I do pilnowania tego armia urzędników?

Prościej i taniej olać tych co się pobudowali na terenach zalewowych i chalupy im odpłynęły, niech każdy pilnuje własnej d--y.
  • Odpowiedz