Wpis z mikrobloga

@tomwick55: mielisz twaróg z wodą i słodzikiem ew mlekiem i żelatyna. Można dodać owoce i orzechy. Zdarzało się, że do tej masy ubijalem jeszcze białka i wychodziła kozacka objętość i coś ala ptasie mleczko.

Można też kupić flaki w rosole i dodać mięso i żelatyny.

Co do jej ilości to nie powiem bo dawno nie robiłem, ale zdaje się że ok 20g na 1.5-2l dawało radę.
  • Odpowiedz
  • 1
@paramyksowiroza Kilka dni temu na obiad jadłem paprykę z mięsem i ryżem faszerowaną. Fakt, obecnie sezon na warzywa, bo już się kończy. Dużo kupuję teraz, bo tanie. Też z papryk sos będę robił w słoiki na zimę i dżem ze śliwek, bo ostatnio dostałem śliwki od znajomego. Może zrobię warzywa z twarogiem i przyprawami z odrobiną vinegret. A do tego jedna grzanka, bo na diecie jestem. Dzięki za pomysł
  • Odpowiedz
  • 0
@Inozythol Dzięki, to przetestuję galeretkę z twarogu. Zrobię wersję żelatyna, twaróg, słodzik, mleko/woda i owoce. Może i też z tymi białkami dodatkowo. Fajny deser na słodko wyjdzie na diecie
  • Odpowiedz
@tomwick55: Ja najbardziej lubię z płatków górskich. Normalnie gotuję je w mleku, aż gęstnieją i później słodzę miodem. Można też dodać mieszankę studencką dla urozmaicenia. Podobno na śniadanie lepiej nie jeść, bo nie dają energii. Na śniadanie białka.
  • Odpowiedz
@tomwick55: Głównie. Zależy co w jej skład wejdzie.

Jak chcesz dużą objętość, zmiel owies z wpc z wodą, słodzikiem i cynamonem i wrzuć do mikrofali na kilka min. Wyjmij i jak stezeje (jak nie wrzuć znów) dodaj wody i znów wrzuć na 1-2min i tak kilka razy, pilnuj zawsze czy nie kipi. Wyczujesz ile możesz dodawać wody i podgrzewać. W ten sposób z małej ilości wpc i owsa dostaniesz dużą
  • Odpowiedz