Wpis z mikrobloga

Najdziwniejszym elementem tej bańki na nieruchomościach jest chyba promowanie hasła, że Polacy to są jacyś niesamowicie bogaci, pary 10k netto + 10k netto to norma, no a w ogóle to mamy masę milionerów, którzy będą wiecznie brali za gotówkę PKC.

#nieruchomosci
  • 84
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mickpl: no to jak nie są tacy bogaci to niech se mieszkają na wsi albo w powiatowym.
Nie każdy musi mieszkać w Warszawie, Wrocławiu lub Krakowie. O ile rozumiem ludzi, którzy mieszkają tu dlatego, bo mają dobrze płatną pracę, to nie rozumiem dlaczego ktoś z niewiele wyższą pensją niż minimalna, musi koniecznie mieszkać w top5 xD
  • Odpowiedz
starasz się wmówić, że ludzie są nierozsądni,


@michalo866: twierdzenie, że wszyscy są rozsądni, to dopiero odklejka

Życie i praca na prowincji za pensje typu ok. 4k zł oznacza, że nawet kredytu możesz sobie wziąć maksymalnie mniej niż 200k w pojedynkę i nawet mając tą działkę za paczkę fajek sam się nie pobudujesz, a w dwie osoby da się, ale też rata jest podobnie dokuczliwa jak w
  • Odpowiedz
@michalo866: opisujesz średniaka w korpo, a twierdzisz że ten średniak zarabia więcej niż średniaki w korpo xD
Co to jest 10 lat doświadczenia... Taka osoba niedawno dopiero wyszła ze stażu, a Ty uważasz że zarabia już pensję nizszej kadry kierowniczej/menadżerskiej.
Taki trzydziestokilkuletni średniak ze stażem pracy ~10 lat jest zwykłym średniakiem i zarabia w korpo jak średniak. Czyli 5-6k netto plus benefity.
  • Odpowiedz
@inko-gnito: piszesz takie głupoty, że szkoda tego czytać. Tak, oczywiście przeciętny 35-40 latek w mordorze i na woli ma 5k do ręki xd Po prostu to jest tak głupie i oderwane od realiów co piszesz, że aż śmieszne i teraz jak przeczytałem co napisałeś i te obkręcanie, że aż się roześmiałem pod nosem.

@zmarnowany_czas: Nie, to nie jest odklejka, a raczej u ciebie jest.

Od kiedy to nagle Polska B to jest jakiś raj z której ludzie uciekają pomimo tego, że nie zdają sobie sprawy jak
  • Odpowiedz
@michalo866: ustaliliśmy już, że ja piszę to co widzę w korpo. Ty masz dziwne odklejki co do płac. Żeby było śmieszniej, to wszystkie dane są dostępne w internecie, a Ty się kłócisz że jest inaczej.
  • Odpowiedz
@inko-gnito: no właśnie są. Mediana dla Warszawy to jest ok. 6.5k netto. Natomiast to nie jest mediana dla korpo, bo korpo, czyli większe firmy z zagranicznym one płacą więcej niż reszta przedsiębiorstw. Pracownicy z doświadczeniem w wieku 30-45 lat to nie są osoby, którym płaci się poniżej mediany.

Więc nie, przeciętni pracownicy korpo w Warszawie z doświadczeniem, którzy nie robią za 5-6k do ręki, tylko za więcej.
  • Odpowiedz
nawet w pierwszym z brzegu raporcie to widać:

Jak wynika z danych Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak średnie zarobki w Warszawie w 2020 roku wynosiły 6 800 złotych brutto.

Wysokie pensje otrzymywali pracownicy zatrudnieni w dużych firmach liczących powyżej 1000 pracowników. Średnia ich wynagrodzeń sięgała 8 907 złotych brutto. Mediana zarobków w korporacji w Warszawie, która zatrudnia od 250 do 999 pracowników to z kolei 7 083 zł brutto,
  • Odpowiedz
Człowiek w korpo zarabia 5-6k NETTO plus benefity (pakiet w LuxMed/Medicover, słuzbowy telefon i laptop, dodatki socjalne/wakacyjne, możliwość pracy zdalnej/hybrydowej).


@inko-gnito: Jeżeli większy januszeks to może i tak, ale jeżeli mówimy o prawdziwym korpo w Warszawie czyli miedzynarodowej wielkiej firmie gdzie wymagany jest angielski i studia, to 5-6k na rękę zarabiają stażyści/młodsi specjaliści po studiach.
Jestem pewien na 100% że tak jest w firmach FMCG typu PepsiCo, Unilever, Nestle i
  • Odpowiedz
@inko-gnito: kurcze a ja myślałem że skończyłem studia w 2018 roku, btw powodzenia w mierzeniu innych swoją miarą (nieudacznika?) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Może nie miałeś okazji trafić do lepszej firmy, jak widać nic dziwnego skoro w komentarzach powyżej przerasta cię prosta statystyka.
  • Odpowiedz
ka w korpo, a twierdzisz że ten średniak zarabia więcej niż średniaki w korpo xD

Co to jest 10 lat doświadczenia... Taka osoba


@inko-gnito: 6000 - 7800 brutto = +/- 4500-6000 netto. Jak weźmie nadgodziny to pewnie i więcej. Dodatkowo nakarmią go, odwiozą i przywiozą z pkp.
  • Odpowiedz
@Bocianek2750: magazynier-operator (murarz-tynkarz-akrobata), praca zmianowa plus weekendy i to wszystko za 4400zł netto miesięcznie. Acha, bym zapomnial- dadzą miskę zupy na obiad i na deser pączka z Biedronki za 99gr. A na dworzec podwózka starym PKS- em. Żyć nie umierać.
  • Odpowiedz
@Bocianek2750: "OO a tu kolejna oferta za więcej - wymogi to głównie prawko kat b i Angielski
https://www.pracuj.pl/praca/technik-serwisu-serwisant-warszawa-tadeusza-hennela-10,oferta,1003574405?s=1e3eb35a&searchId=MTcyNTgzMzIwMTc2Mi43MzU2"

Ło matko, dopiero teraz to zobaczyłem. Oni dają 5200zł netto miesięcznie, a wymagają inżyniera pracującego w delegacjach na terenie całej Polski z dobrym technicznym angielskim i znajomością CADa xD A dodatkowo jeszcze ta osoba ma być magazynierem, handlowcem i wizytówką firmy na targach xD I chyba nie muszę dodawać, że pod hasłem
  • Odpowiedz