Wpis z mikrobloga

Oferta najmu w top 6 przebiła 17k sztuk. W szczycie covidowym kiedy "nikt nie wynajmował" było 30k sztuk.

11% Ukraińców deklaruje wyjazd z Polski w ciągu 2 miesięcy. 45% deklaruje wyjazd w ciągu roku.

Czeka nas potężne walnięcie na rynku najmu w dużych miastach, które ostatecznie dobije sprzedaż. No chyba że będzie 0% to impreza jeszcze trochę potrwa.

#nieruchomosci
mickpl - Oferta najmu w top 6 przebiła 17k sztuk. W szczycie covidowym kiedy "nikt ni...

źródło: olxRentChart (1)

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 87
@deziom: Po prostu rynek najmu jest w dużych miastach przesycony. Ostatnie 3 lata to absolutny rekord zakupów pod najem plus zaczęły wchodzić PRSy, prywatne akademiki, agencje najmu pakietów lokali itd. Nadpodaż przykryli Ukraińcy, którzy dokładnie teraz wyjeżdżają, bo otworzyły się na nich inne kraje.
  • Odpowiedz
@mickpl: wydaje mi się, że przesycenie rynku jeszcze nie nastąpiło. Gwoździem do trumny będzie nasza demografia, o ile nie zjadą się tutaj uchodźcy.
  • Odpowiedz
to jest naprawdę dziwne, szczególnie że zaraz zaczyna się rok akademicki i normalnie zawsze trwała walka o mieszkania xD


@deziom: obowiązek aby ukraińskie dzieci szły do polskiej szkoły a jak nie to zabiorą 800+ właśnie się może teraz materializować. Studenci zajmują ok. 150k mieszkań na wynajem. W ciągu roku wybudowano ponad 200k mieszkań. Gdyby wrzucili info, że nie będzie kredytu 0% dorzucą podatek per dzielnica za pustostan to może się
  • Odpowiedz
@mickpl: te deklaracje to jest myślenie życzeniowe, na rynku wynajmu jest korzystny treand podażowy i bardzo dobrze. I nie pisz że jest przesycony, po prostu robi się normalnie, anomalią było że zwrot z inwestycji w mieszkanie to 10 lat XD
Po prostu wracamy nareszcie do normalności.
  • Odpowiedz
@deziom: @mickpl jak byłem studentem kilka lat temu to mieszkań szukało się w trakcie wakacji a nie zostawiało się tego na ostatnią chwilę bo mogło już ich nie być co widać na wykresie, teraz większość studentów ma już mieszkania/pokoje "zaklepane".
śledzę grupki najmy na fb w Krakowie i to co teraz widzę jest to ostania prosta na wynajęcie - wystawiane są oferty typu pokoje za prawie 2k ale jak
  • Odpowiedz
@arnoldinho71

dołek mamy zawsze w połowie sierpnia a w listopadzie co roku mamy wzrost, z czego to wynika dokładnie nie wiem ale mogę się domyślać:


To nie jest górka listopadowa tylko wrześniowa, i kończy się z rozpoczęciem roku akademickiego.
Wynika ona z tego, że bardzo duża liczba rocznych umów kończy się właśnie pod w sierpniu i wrześniu. Te wszystkie mieszkania trafiają właśnie na rynek. W tym roku będzie tak samo. Po
  • Odpowiedz
@Som-siad: już są ale na najmie, bez trudu wynająłem mieszkanie z garażem w samym centrum Szczecina za 1800 rok i to bez targowania. W tym samym czasie 2 pokoje z garażem w hanza stargowałem z 3500 na 2700 no ale po co płacić ponad tysiak więcej za pseudo prestiż i dostęp do saun i basenu. Jeszcze trochę a spadki pojawią się na rynku wtórnym a potem u deweloperów. Cierpliwości
  • Odpowiedz
@mickpl: Wiadomo, że do Polski dostały się same niedorajny. Prawdziwe Ukry dały nogę do Niemiec i Francji a nie do jakiejś polszy.
  • Odpowiedz