Wpis z mikrobloga

Rozwala mnie to jak millenialsom ciezko przyznac, ze mieli latwiej w budowaniu majatku od GenZ

"Chlip chlip, no ja skonczylem liceum i praca za 8zl, a teraz to minimalna 4k" (XD)

"Chlip, chlip, no wy mlodzi nie wiecie jakie zarobki gowniane byly, dopiero dwa lata po studiach kupilismy sobie 50m2 na kredyt, trzeba bylo 20k zl uzbierac na wklad wlasny"

Mlodych generalnie stac teraz bardziej na jakies bzdety typu szmaty z H&M, ale podstawowe rzeczy skladajace sie na majatek jak 10letni samochod oraz mieszkanie odjechaly im duzo bardziej

#nieruchomosci
  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@makamele Niezły cope. Przecież kiedyś 10 letni samochód kosztował 20 średnich pensji. Dziś to ułamek tego. Podobnie mieszkania: kiedyś były jeszcze droższe w zestawieniu z zarobkami.
  • Odpowiedz
@makamele:

"Chlip, chlip, no wy mlodzi nie wiecie jakie zarobki gowniane byly, dopiero dwa lata po studiach kupilismy sobie 50m2 na kredyt, trzeba bylo 20k zl uzbierac na wklad wlasny"


musisz trochę zjechać w dół z dawką gościu, bo później już sam się z tego nie wygrzebiesz
  • Odpowiedz
@makamele: zanim zaczniesz głosić jakieś tezy to lepiej sprawdź jak wyglądało bezrobocie w kraju gdy millennialsi wchodzili na rynek pracy. Jeśli nie miałeś odziedziczonego lub po prostu nie otrzymałeś wkładu własnego to nie było to wcale proste, sprawdź też jak wyglądało oprocentowanie kredytów. Prawda jest natomiast to że wyjazd do pracy na zachód dawał ogromny boost, wielu ludzi których znam w ten sposób kupiło ziemię i wybudowało domy. Gdyby zostali
  • Odpowiedz
Niezły cope. Przecież kiedyś 10 letni samochód kosztował 20 średnich pensji. Dziś to ułamek tego. Podobnie mieszkania: kiedyś były jeszcze droższe w zestawieniu z zarobkami.


@kiszczak: OP w tamtych latach jeszcze robił pod siebie ale będzie pisał jak łatwo było xD
  • Odpowiedz
  • 110
@makamele nie znasz realiów i p--------z głupoty. Minimalna stawka godzinowa weszła w 2017 roku. Przedtem mogli ci dać i 1zl za godzinę. Moja pierwsza praca była za 3zl/h w mieście powiatowym. Każdy się cieszył że chociaż praca była w okresie dużego bezrobocia. A teraz? High life. Jak zarobiłem pierwszy raz ponad 1k to byłem królem osiedla. Ogólnie nie było kolorowo ale teraz też nie jest
  • Odpowiedz
@makamele: Pamiętam jak dziś, pierwsza praca w 2015 i 8 albo 9 złotych na godzinę. No ale za to nieruchomości byly tanie (xD)

edit: Ale za to pamiętam jak dziś jak z moją przyszłą żoną jeździliśmy raz w miesiącu na randkę (xD) na 2x powiększony mac zestaw big mac za 28zł z kuponem
  • Odpowiedz
@makamele:

Millenialsi- według większości źródeł, pokolenie Y to osoby urodzone między 1980 a 1994

Ja bym powiedział, że ewentualnie wcześni milenialnsi mogli mieć łatwiej jeśli ciągle pijesz do tej emigracji.

Ci późniejsi są też w dupie. Jak ktoś się urodził w 1990 roku to w 2015 dopiero wchodził po studiach na rynek pracy i zaczynał odkładać więc przegapił złote czasy emigracji i zanim uskładał kasę na mieszkanie w ciągu kilku
  • Odpowiedz
@gacek2121: Co Ty gadasz że minimalna weszła w 2017? Jak podjąłem pierwsza pracę w 2013 roku to pamiętam że minimalna to była około 1600zł (ok 10 za godzinę) i tyle zarabiałem. Nawet jak sobie w google sprawdziłem to ustawa o płacy minimalnej jest z 2002 roku. Za te 3zł/h to się oszukać dałeś
  • Odpowiedz
Jeśli nie miałeś odziedziczonego lub po prostu nie otrzymałeś wkładu własnego to nie było to wcale proste


@buchowo: Wkład własny? O czym ty w ogóle gadasz? jesteś tym milenialsem czy tylko udajesz XD
  • Odpowiedz
Mlodych generalnie stac teraz bardziej na jakies bzdety typu szmaty z H&M,


@makamele: źle sformułowałeś to zdanie. Powinno brzmieć "młodzi generalnie p------------ą pieniądze na niepotrzebne rzeczy bez opamiętania".

Nie ma się co dziwić, konsumpcjonizm i presja społeczeństwa silna.
  • Odpowiedz
nie znasz realiów i p--------z głupoty. Minimalna stawka godzinowa weszła w 2017 roku. Przedtem mogli ci dać i 1zl za godzinę. Moja pierwsza praca była za 3zl/h w mieście powiatowym. Każdy się cieszył że chociaż praca była w okresie dużego bezrobocia. A teraz? High life. Jak zarobiłem pierwszy raz ponad 1k to byłem królem osiedla. Ogólnie nie było kolorowo ale teraz też nie jest


@gacek2121: i ludzie jeszcze plusują takiego
  • Odpowiedz
@makamele: przecież teraz ludzie są o wiele bardziej zamożni i można sobie pozwolić na więcej

to po prostu jest takie typowe xD pojawia się jakiś problem, w tym wypadku z mieszkaniami i pompowaniem kieszeni deweloperów, więc to z automatu oznacza, że WSZYSTKO JUŻ JEST C-----E I KIEDYŚ TO BYŁO
  • Odpowiedz